آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود؟

آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود؟

عنوان‌ها

از دغدغه های مراجعه‌ کنندگان به مطب دندانپزشکی برای عوارض کاشت ایمپلنت می باشد. برخی از افراد تصور می کنند که ایمپلنت دندان سبب سرطان می شود. سوال رایجی که اکثر افرادی که قصد دارند عمل کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهند می پرسند این است که آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود؟ هدف از انتشار این مقاله، روشن شدن این سوال و رسیدن به جوابی درست به منظور رفع نگرانی های بیماران می باشد.

آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود؟
کاشت ایمپلنت

اهمیت کاشت ایمپلنت دندان

بگذارید پاسخ به این سوال را اینگونه بدهیم که وقتی دندان های شما به هر دلیلی شکسته و یا از بین می روند، بطور قطع ایمن ترین و مطمئن ترین شیوه برای بازیابی دندان های از دست رفته کاشت ایمپلنت می باشد. عمل کاشت لمینت به این شکل است که در ابتدا پایه ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می گیرد، پس از آن تاج را بر روی آن قرار می دهند. بنابراین ایمپلنت نه تنها باعث سرطان نمی شود بلکه از تحلیل استخوان فک جلوگیری کرده و سبب رشد آن می شود. ایمپلنت مناسب برای همه‌ی افرادی است که دندان های خود را از دست داده اند یا دندان های آنها شکسته یا ترک برداشته است.

"آیا

اما اگر که نگران و دغدغه این را دارید که ایمپلنت سرطان زا است، باید گفت که طبق مطالعاتی که انجام شده است تاکنون نشانه ای از ایجاد سرطان دیده نشده است. به بیانی دیگر کاشت ایمپلنت دندان هیچ ربطی به سرطان و یا هر بیماری دیگری ندارد. در نتیجه اگر دندان های شما به ایمپلنت نیاز دارد، با خیالی آسوده جهت کاشت ایمپلنت دندان به متخصص مراجه کنید. زیرا که از بین رفتن دندان ها نه تنها تاثیر زیادی در زیبایی شما دارد بلکه موجب عفونت و تحلیل رفتن استخوان های شما می شود و بیماری های مختلفی را موجب می شود. پس با خیالی تخت جهت انجام این عمل اقدام کنید چرا که کاشت ایکپلنت دندانی هیچ ربطی به سرطان ندارد.

بیشتر بدانید
عکس طرح لبخند

همچنین بخوانید: کاشت دندان بدون ایمپلنت

مراقبت های بعد از ایمپلنت

پس از انجام عمل ایمپلنت دندان نیاز به رعایت یکسری کارها داریم تا فرآیند درمان را تسریع ببخشیم. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

  1. پس از انجام عمل کاشت بقیه روز را استراحت کنید و سعی کنید از کارهایی مانند رانندگی و بلند کردن وسیله های سنگین خودداری کنید.
  2. دستورات دندانپزشک خود را رعایت کنید. دکتر ممکن است بگوید در ابتدا از مسواک زدن و دهان شویه استفاده نکنید زیرا ممکن است دهان شما حساس باشد. همچنین میکن ها و داروهایی که دکنر تجویز می کند را مصرف کنید.
  3. ممکن است کبودی یا تورم داشته باشید که امری طبیعی است. از یخ برای کاهش تورم یا کبودی استفاده کنید.
  4. از مصرف غذاهای سفت خودداری کنید. خوردن غذاهای نرم و خنک بعد از انجام ایمپلنت مناسب می باشد.
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter