ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

عنوان‌ها

سوالی که برای کسانی که قصد کاشت دندان را دارند پیش می آید این است که آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ در عمل ایمپلنت دندان و پس از آن باید تا اندازه‌ای انتظار درد را داشت. عموم کسانی که کاشت دندان ایمپلنت را انجام داده‌اند، گفته‌اند که کشیدن دندان به مراتب دردش از این عمل بیشتر است. زیرا در جراحی ایمپلنت، جراح باید قسمتی از لثه را بریده و جدا کند و آن بخش را با استفاده از بی حسی موضعی بی حس کند. علاوه بر این احتمالا پیش از عمل، از بی حسی موضعی استفاده کند و همچنین پس از عمل جراحی چندین مسکن برای جلوگیری از درد تجویز کند. این را در نظر بگیرید که درد و تحمل آن برای افراد مختلف متفاوت است ولی بطور کلی همه افرادی که کاشت ایمپلنت دندان را انجام داده‌اند هم نظر بوده‌اند که درد این روش خیلی کمتر از آن چیزی بوده که توقع داشته اند.

ایا ایمپلنت دندان درد دارد
ایا ایمپلنت درد دارد

عمل کاشت دندان توسط جراح ایمپلنت در فضایی بسیار پاکیزه و تمیز انجام می گیرد و در آن از پیشرفته ترین تکنیک ها استفاده می شود در نتیجه احتمال اینکه زخم عفونت کند بسیار کم است. همچنین اگر توصیه های پزشک را به منظور مراقبت از ایمپلنت های دندان پس از فرآیند کاشت ایمپلنت دندان را جدی بگیرید و رعایت کنید و از مسکن و آنتی بیوتیک های مناسب را مصرف کنید، درد را خیلی کم تجربه خواهید کرد.

درد پس از کاشت ایمپلنت دندان

اکثر کسانی که نیاز به انجام کاشت ایمپلنت دندان دارند؛ نگران درد بعد از عمل کاشت را دارند و متصور هستند که این درد تا مدت زیادی ادامه خواهد داشت. شکی نیست که بعد از عمل، احساس درد خواهید داشت، ولی با رعایت دستورات پزشک و مراقبت های لازم این درد به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. پس از  بین رفتن بی حسی موضعی احساس درد شروع خواهد شد. احساس درد بعد از کشات ایمپلنت دندان به عواملی چون تعداد ایمپلنت ها و همچنین صورت انجام عمل بستگی دارد. با مصرف دارو ها و مسکن هایی که دکتر دندانپزشک تجویز می کند بیمار تا مدتها بعد از عمل دردی را احساس نخواهد کرد. عوارض جانبی بعد عمل ممکن است شامل کمی تورم تا چند روز بعد عمل باشد و کاملا طبیعی هستند. بهتر است برای جلوگیری از بیشتر نشدن تورم از خوردن غذا های سفت خودداری کنید.

بیشتر بدانید
عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است؟
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter