Digital-implants

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

عنوان‌ها

ایمپلنت دیجیتال دندان

ایمپلنت دیجیتال چیست؟ ایمپلنت دیجیتال یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن می باشد. این ایمپلنت جایگزین دندان از دست رفته شماست و همانند یک دندان طبیعی به استخوان فک جوش داده میشود. به شما اجازه می دهد تا از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید، مراقبت های ویژه ای لازم ندارد و اگر مثل دندان معمولی از آن مراقبت شود، مادام العمر می باشد. حالا با روش درمانی ایمپلنت دیجیتال، متخصصین میتوانند درمان شما را با سرعت و راحتی بیشتر از قبل انجام دهند. جراحی ایمپلنت دیجیتال از یک شبیه ساز سه بعدی کامپیوتری برای چک کردن وضعیت استخوان فک و جایگاه عصب استفاده میکند. با استفاده از این اطلاعات، دندانپزشک می تواند برنامه جراحی را با کمترین برش در قسمت لثه انجام دهد.این نوع از ایمپلنت بر روی کمترین برش ممکن تمرکز دارد، نسبت به ایمپلنت معمولی درد بسیار کمتری نیز دارد.

عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است
مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی دندان (معمولا از جنس تیتانیوم) است. بیماران میتوانند برای جایگزینی دندان از دست رفته خود از ایمپلنت دندان استفاده کنند. با این کار میتوانند لبخندی زیبا داشته باشند. تاج دندان نباید با ایمپلنت اشتباه گرفته شود. تاج دندان فقط شکل دندان طبیعی را برای فرد ایجاد میکند و این تاج روی ایمپلنت سوار میشود. تاج دندان نقش دندان طبیعی را در شکل، اندازه، قدرت و … ایفا می کند که به شما اعتماد به نفس داشتن لبخندی زیبا را هدیه می دهد. بسته به شرایط منحصر به فرد دندان های شما، متخصص ممکن است تغییراتی در ایمپلنت گذاری دندان هایتان بدهد. در کل بعد از تاج گذاری دندان، شما قادر به مشاهده ایمپلنت نیستید.

بیشتر بدانید
ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دندان چگونه کار میکند؟

ایمپلنت دندان دقیقا همانند دندان طبیعی شما عمل می کند. چون مانند دندان طبیعی شما ساخته شده اند. ایمپلنت از ترکیب ریشه تیتانیومی و تاج سرامیکی ساخته می شود.

قسمت ریشه در استخوان فک شما جوش داده میشود. به این علت از تیتانیوم در ساخت ریشه دندان استفاده می شود که با شرایط زیستی بدن انسان کاملا سازگار می باشد. قسمت تاج دندان که از جنس سرامیک می باشد، نه تنها ظاهر دندان طبیعی شما را دارد، بلکه بسیار مقاوم نیز هستند. اگر شما می خواهید یک فک کامل را ایمپلنت کنید، بهترین روش استفاده از پل ایمپلنت می باشد.

عمر مفید ایمپلنت دندان
عمل کاشت ایمپلنت دیجیتال چیست؟

مزایای ایمپلنت دیجیتال

باید در نظر داشته باشید که ایمپلنت دیجیتال، شما تمام مزایای ایمپلنت معمولی را نیز به دست خواهید آورد.

  • ظاهر دندان طبیعی
  • عملکرد دندان طبیعی
  • بدون نیاز به مراقبت های ویژه
  • تحریک استخوان فک برای حفظ ساختار صورت
  • مادام العمر بودن
  • نسبت به ایمپلنت معمولی برش و درد کمتری دارد.

معایب ایمپلنت دیجیتال

  • جراحی ایمپلنت دندان در یک جلسه انجام نمیشود
  • جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک زمانبر می باشد
  • ایمپلنت نیازمند مقدار مناسبی از استخواک فک می باشد
  • ایمپلنت دندان چون یک عمل جراحی می باشد ممکن است عوارضی داشته باشد.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت دندان با توجه به عوامل مختلفی مانند جنس ایمپلنت، کشور سازنده ایمپلنت، نوع متریال ایمپلنت، زمان کاشت، پزشک متخصص و ناحیه جغرافیایی متفاوت می باشد.

هزینه ایمپلنت دیجیتال معمولا بین 12 تا 15 میلیون تومان برای هر دندان می باشد.

بیشتر بدانید
هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

منبع اول: https://yeganehclinic.com/en/digital-dental-implants-the-benefits-of-digital-dental-implantation/

منبع دوم: https://pacificperio.com.au/patient-centre/blog/uncategorised/advantages-disadvantages-dental-implants/

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter