ایمپلنت سوئیسی چیست؟ هزینه ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی چیست؟

عنوان‌ها

ایمپلنت دندان یکی از روش های جایگزین کردن دندان های شکسته، فاسد و از بین رفته است. عوارضی که جای خالی دندان در بلند مدت می گذارد شامل تحلیل رفتن لثه و تغییر فرم فک و صورت می باشد. حال امکان دارد سوالاتی برای شخصی که قصد ایمپلنت دندان های خود را دارد پیش بیاید. سوالاتی نظیر این که چه نوع ایمپلنت دندانی بهتر است؟  نوع برند چه تاثیری در کیفیت، ماندگاری و عمر ایمپلنت می گذارد؟ برند های مختلف چه تفاوت هایی با هم دارند؟ ایمپلنت سوئیسی چیست و انواع آن کدامند؟ در این متن به انواع مختلف ایمپلنت سوئیسی می پردازیم.

ایمپلنت سوئیسی چیست؟

از برترین برند های کاشت دندان، ایمپلنت سوئیسی می باشد. موادی که برای تولید و ساخت این ایمپنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم خالص یا آلیاژی از آن استفاده می شود. ایمپلنت سوییسی از انواع مختلفی برخوردار است که در ادامه 5 نوع از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

ایمپلنت سوئیسی چیست؟
انواع تجهیزات دندانپزشکی ایمپلنت

ایمپلنت اشترومن  (ITI)

ایمپلنت اشترومن که ما درکشورمون با نام ITI آن را میشناسیم، به علت قیمت بالا و همچنین سود کمی که نسبت به دیگر برند ها دارد، استقبال زیادی از طرف بیماران نمی شود و در مقابل هم متخصصان تمایل زیادی به معرفی و بکارگیری آن ندارند. اما درست است که ایمپلنت سوئیسی دندان قیمت بالایی دارد ولی به همان اندازه هم از کیفیت بالایی برخودار است.

ایمپلنت سوئیسی SPI

ایمپلنت SPI یکی از قدیمی ترین روش های کاشت دندان می باشد. این نوع ایمپلنت در سازمان بهداشت جهانی رتبه A را کسب کرده است. بنابراین می توان آن را جزو ایمپلنت های موفق قلمداد کرد. نوع SPI به دلیل اینکه شامل انواع اکتیو است می توان آن را در مدت زمان 45 روز قرار داد.

بیشتر بدانید
عوارض اصلاح طرح لبخند

ایمپلنت SIC

ایمپلنت دندان SIC در مقایسه با نوع ایمپلنت قبلی روش جدیدتری است و از عمر آن خیلی نمی گذرد. اما به دلیل داشتن قیمت مناسب در قیاس با انواع ITI  وSPI ، خیلی بیشتر مورد پسند است و مخاطب بیشتری دارد. این نوع  ایمپلنت از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

حتما بخوانید: آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

ایمپلنت سوئیسی بیودنتال

ایمپلنت دندان سوئیسی بیودنتال هم همانند مورد قبل جزو روش های جدید ایمپلنت محسوب می شود و سابقه زیادی ندارد. شرکت بیودنتال با تغییر و تحولاتی که در زمینه طراحی و ساخت ابتامنت های زیرکونیا داشته، در کشور ما بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ایمپلنت سوییسی ایده (Ihdeh)

نامی که برای این نوع ایمپلنت انتخاب شده است، از نام دندانپزشکی سوئیسی برگرفته شده است. کیفیت ایمپلنت ایده متوسط است و در ایران نیز نمایندگی دارد. ایمپلنت Ihdeh به دلیل دارا بودن از قیمت مناسب، در بیشتر مورد استفاده دندانپزشکان است. 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter