بوی بد دهان بعد از لمینت دندان - هزینه انجام لمینت دندان

آیا لمینت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟

عنوان‌ها

نمی توان کتمان کرد که لمینت می تواند لبخند بسیار زیبایی برای شما به ارمغان می آورد. اما بعضی اوقات ممکن پس از لمینت دندان، بوی بد دهان شما را آزار دهد. بوی بد ایجاد شده معمولا به دلیل بیماری های لثه ای یا بیماری های داخلی در بدن می باشند و باید درمان شوند. اما در مواردی که بسیار کم اتفاق می افتند، ممکن است نصب اشتباه لمینت ها سبب گیر کردن غذا و رشد باکتری در دهان و لثه شوند که در نهایت باید لمینت ها را تعویض کنیم. بطور کل قبل از تصمیم گیری باید مزایا و معایب لمینت دندان را بررسی کرد و سپس تصمیم گرفت.

دلایلی که باعث بوی بد دهان پس از لمینت دندان می شود

دلایل زیادی برای ایجاد بوی بد در دهان بعد از لمینت دندان وجود دارد. البته این را هم بگوییم که نصب لمینت دندان بطور الزام ربطی به ایجاد بوی بد در دهان نیست و آن می تواند دلایلی دیگری نیز داشته باشد. در کل بوی بد دهان مشکل شایعی در جامعه می باشد که بیشتر مردم با آن درگیر هستند. همچنین در مورد نیز در افرادی که دندان های خود را لمینت می کنند نیز دیده می شود. در ادامه عواملی که باعث بوی بد دهان پس از ونیر دندان می شود را بررسی می کنیم.

آیا لمینت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟
انجام لمینت دندان

کشیدن سیگار

سیگار از مواردی شایع در ایجاد بوی بد دهان بعد از ونیر دندان است. سیگار علاوه بر اینکه بر دیگر اجزا مهم بدن آسیب می رساند، از دلایل فاسد شدن و بوی بد دهان است. این را در نظر بگیرید که کشیدن سیگار باعث می شود افراد سریعتر از روال طبیعی خود به بیماری های لثه ای مبتلا شوند.

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان

اگر که به بهداشت دهان و دندان های خود بی توجه هستید بهتر است از لیمنت دندان های خود صرف نظر کنید. زیرا که، یکی از مهمترین دلایل ایجاد بوی بد دهان بعد از لمینت دندان رعایت نکردن نکات بهداشتی است. نکاتی که باید رعایت کنید این است که:

  • استفاده اصولی و منظم از مسواک پس از هر وعده غذایی
  • استفاده از نخ دندان و دهانشویه آنتی سپتیک
  • تعویض مسواک هر 2 یا 3 ماه یکبار
آیا لمینت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟ - قیمت لمینت دندان
بوی بد دهان در لمینت

بی احتیاطی و اشتباه دندانپزشک

از عواملی که به آن کم توجهی می شود، اطمینان از درست انجام شدن نصب لمینت است. به همین منظور به شما توصیه می کنیم علاوه بر رعایت اصول بهداشتی دهان و دندان به فرآیند درمان با دقت و کفیت بالا نیز توجه داشته باشید.

خوراکی های خاص

بیشتر بدانید
جنس لمینت دندان از چیست؟

مواد غذایی و خوراکی ها نیز تاثیر بسیار زیادی در ایجاد بوی بد دهان بعد از لمینت دندان دارند. پس از مصرف مواد غذایی با بوی تند، حتما باید دندان های خود را با مواردی که در گزینه قبلی اشاره کردیم بخوبی شستشوی دهید تا از رشد باکتری و ایجاد بوی بد دهان پیشگیری کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter