آیا ارتودنسی چهره را تغییر میدهد

تاثیر ارتودنسی بر چهره و صورت

عنوان‌ها

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین اعضای صورت در زیبایی چهره، فک و دندان ها هستند. در برخی از مواقع به دلایل مختلفی دندان های فرد به صورت نامرتب رشد نموده و همین موضوع موجب اختلال در حالت فک شده است. برای درمان نمودن این ناهنجاری های فکی و دندانی نیاز به انجام ارتودنسی می باشد. بنابراین به صراحت می توان گفت که تاثیر ارتودنسی بر چهره ایجاد هماهنگی میان فک و صورت، مرتب نمودن دندان ها و زیبایی بیشتر چهره می باشد. به طور کلی انجام ارتودنسی دندان همانقدر که به درمان مشکلات فک و دندان کمک می نماید، در زیبایی چهره نیز موثر است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تاثیر ارتودنسی بر چهره بیشتر آشنا کنیم.

آیا ارتودنسی چهره را تغییر میدهد

در جواب به این سوال با قاطعیت می توان گفت بله، تاثیر ارتودنسی بر چهره کاملا بارز و قابل مشاهده است. با توجه به این موضوع که ارتودنسی موجب می شود تا بهم ریختگی دندان ها برطرف شده و فک در جای درست خود قرار بگیرد. به راحتی می توان تاثیر ارتودنسی بر چهره را مشاهده نمود. بریس های قرار گرفته روی دندان ها تمامی دندان ها را به سمت جایگاه اصلی آن ها هدایت می نماید و تا حدود بسیار زیادی جلو آمدگی و یا عقب رفتگی فک را برطرف می کند. به همین دلیل است که این روش را یک تکنیک درمانی، زیبایی می شناسند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 22905689-021 تماس حاصل نمائید.

تاثیر ارتودنسی بر چهره و صورت
تاثیر ارتودنسی بر صورت به چه اندازه است؟

تاثیر ارتودنسی بر صورت

زیبایی چهره ملزم به تناسب اعضای مختلف صورت با یکدیگر می باشد. بنابراین زمانی که فک به دلیل بهم ریختگی دندان ها عقب تر و یا جلوتر از حد استاندارد خود قرار گرفته باشد، می تواند زیبایی صورت را به طور کاملا جدی کاهش دهد. از طرفی با توجه به بررسی های انجام شده اختلالات فکی و ناهنجاری های دندان به راحتی می تواند زیبایی سایر اعضای صورت را نیز مختل نماید.

بیشتر بدانید
چگونه به ترس از دندانپزشکی غلبه کنیم

تاثیر ارتودنسی بر چانه

با توجه به میزان ناهنجاری های دندان و اختلالات فک میزان تاثیر ارتودنسی بر چهره و چانه نیز متفاوت است. از آنجایی که چانه عضو مهمی از صورت است و به فک پایینی نیز متصل می باشد. انجام ارتودنسی می تواند به طور مستقیم این قسمت از صورت را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل وجود دندان های نامرتب و حالت نامناسب فک می تواند موجب اختلال در هماهنگی چانه و سایر اعضای چهره شود. همچنین انجام ارتودنسی می تواند موجب زیبایی چانه و جوان تر دیده شدن چهره شود.

 

تاثیر ارتودنسی بر صورت و چانه
تاثیر ارتودنسی بر چانه

تاثیر ارتودنسی بر لب ها

قطعا جابجایی دندان ها به خصوص جلو آمدگی آن ها می تواند حالت لب ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که اکثر افرادی که برای ارتودنسی به دندانپزشکی مراجعه می کنند از فرم لب های خود نیز ناراضی می باشند. حتی برخی از افراد هنگام قرارگیری بریس ارتودنسی از جلو آمدگی لب های خود ناراضی هستند، به همین دلیل پزشک از نوارهای کشنده روی بریس استفاده می نماید تا علاوه بر درمان ناهنجاری های دندان، از زخم شدن قسمت داخلی لب ها و جلو آمدگی بیش از اندازه آن ها جلوگیری نماید.

تاثیر ارتودنسی بر بینی

از دیگر سوالات رایج در رابطه با تاثیر ارتودنسی بر چهره میزان تاثیرگذاری آن بر فرم بینی است. آیا اصلا ارتودنسی تاثیری بر فرم بینی دارد؟ یا اینکه تنها لب ها، فک و چانه را تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به اینکه فرم بینی تا حدودی وابسته با سایر اعضای صورت می باشد، نمی توان گفت که ارتودنسی تاثیری روی آن ندارد. به طور مثال جلو آمدگی بیش از اندازه فک و دندان ها می تواند موجب افتادگی بینی شود. همچنین هر چقدر فک عقب تر از جای درست خود قرار گرفته باشد، بینی بزرگ تر دیده خواهد شد. به همین دلیل در صورتی که قصد دارید بینی خود را نیز عمل کنید. بهتر است ابتدا ارتودنسی انجام داده و پس از اتمام دوره ارتودنسی برای عمل بینی اقدام نمایید.

 

تاثیر ارتودنسی بر فک

با در نظر گرفتن تاثیر ارتودنسی روی دندان ها، نمی توان گفت که از ارتودنسی برای اصلاح ناهنجاری های فکی استفاده می شود. اما با توجه به ارتباط محکم و بارز دندان ها و فک، تغییر حالت دندان ها نمی تواند روی تغییر فک نیز بی تاثیر باشد. به همین دلیل تا حدود بسیار زیادی می توان تاثیر ارتودنسی بر چهره و فک را تایید نمود.

ارتودنسی یک روش درمانی و زیبایی

ناهنجاری های دندان می توانند موجب پوسیدگی سریع تر دندان ها، آسیب دیدگی آن ها و تغییر رنگ دندان ها شوند. بنابراین انجام ارتودنسی می تواند تا حدود قابل توجهی از پوسیدگی و آسیب دیدگی دندان ها جلوگیری نماید. اما نمی توان تاثیر ارتودنسی بر چهره را نیز نادیده گرفت. با توجه به تاثیرگذاری ارتودنسی بر اعضای مختلف صورت، تاثیر ارتودنسی بر چهره کاملا مشهود می باشد. به همین دلیل است که این روش را همانقدر که یک روش درمانی می دانند، از آن به عنوان یک روش زیبایی برای دندانپزشکی نیز یاد می شود.

 

ارتودنسی چهره های معروف

اطمینان از تاثیر ارتودنسی بر چهره را می توانید در صورت افراد مشهوری که ارتودنسی انجام داده اند مشاهده نمایید. از جمله افراد مشهوری که ارتودنسی انجام داده اند، می توان به بازیگر مشهور جهانی تام کروز یا فوتبالیست معروف کریستیانو رونالدو اشاره نمود. این افراد به وضوح از تاثیر ارتودنسی بر چهره آگاهی داشته اند و با انجام آن زیبایی و جذابیت چهره خود را چند برابر نموده اند. از مهم ترین مزایای ارتودنسی می توان به دائمی بودن نتیجه آن، تاثیر ارتودنسی بر چهره و افزایش زیبایی آن اشاره نمود.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter