تکنولوژی جدید کاشت دندان

کاشت دندان بدون ایمپلنت با تکنولوژی جدید

عنوان‌ها

جایگزینی دندان های از دست رفته دارای با روش های مختلفی انجام می گیرد که به صورت موقت یا دائمی هستند. کاشت دندان و ایمپلنت از جمله روش های دائمی به شمار می آیند که پزشک با توجه به شرایط بیمار گزینه مناسب را انتخاب نموده و درمان را شروع می کند. کاشت دندان بدون ایمپلنت با تکنولوژی جدید طی سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی یافته است که با استفاده از آن دندان های خراب و از دست رفته جایگزین شده و طی فرآیندی بدون نیاز به جراحی لثه و دندان انجام می پذیرد.

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان شامل روش کاشت دندان طبیعی است که روشی بدون نیاز به ایمپلنت می باشد. هر یک از روش هایی که برای جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مزیت ها و معایب مخصوص به خود هستند و پزشک همواره تلاش می کند با پرسش های دقیق از بیمار و انجام بررسی های کامل، مناسب ترین روش را برای بیمار انتخاب کند که در عین حال کمترین معایب را دارد.

کاشت دندان بدون ایمپلنت با تکنولوژی جدید

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

هر چند ایمپلنت یک روش بسیار عالی برای کاشت دندان به حساب می آید اما در کنار آن نیز روش های بدون ایمپلنت به دلیل مزیت هایی که دارند، محبوبیت یافته اند. در حال حاضر جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان روش بدون ایمپلنت است که مزیت های زیادی به همراه دارد. مهم ترین این مزیت ها به شرح زیر هستند:

  • در مقایسه با روش ایمپلنت، کاشت بدون ایمپلنت هزینه کمتری دارد.
  • برای افرادی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند مقرون به صرفه تر است.
  • امکن تعویض آسان دارد.
  • در مدت زمان کوتاه تری قابل اجرا است.
بیشتر بدانید
ونیر دندان چیست؟

اگر بخواهیم به معدود معایب این روش اشاره کنیم، می توانیم ماندگاری کمتر در مقایسه با ایمپلنت و مقاومت پایین تر آن در برابر ضربه را عنوان نماییم که در قیاس با مزیت ها اثر چندانی ندارد.

تکنولوژی جدید کاشت دندان

تکنولوژی جدید کاشت دندان

تکنولوژی های پیشرفته نگرانی ها برای از دست رفتن دندان ها را از میان برداشته اند و شاید هزینه آن ها گران به نظر برسد اما با توجه به کیفیت و ماندگاری بالای روش های دائمی کاشت دندان، ارزش آن به روشنی آشکار می گردد. تکنولوژی جدید کاشت دندان در بر گیرنده روش های بریج معلق، بریج سنتی، بریج مرلیند و بریج با استفاده از ایمپلنت دندان است.

بریج دندان معلق

اگر در کنار دندان از دست رفته یک دندان سالم وجود داشته باشد، با استفاده از دندان مصنوعی دندان کاشته می شود.

بریج دندان سنتی

در این روش باید در دو طرف دندان از دست رفته دندان های سالم وجود داشته باشد تا به وسیله دندان مصنوعی و یا تاج دندان سوار شده بر روی اباتمنت، دندان مورد نظر کاشته شود.

بریج دندان مریلند

در تکنولوژی جدید کاشت دندان مریلند دو دندان باید در کنار فضای خالی دندان از دست رفته وجود داشته باشد و از چارچوب فلزی یا چینی برای نگه داشتن دندان استفاده می شود.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter