جراحی لثه برای روکش

جراحی لثه برای روکش

عنوان‌ها

یکی از درمان هایی که متخصص لثه انجام می دهد، جراحی طول تاج دندان است. جراحی لثه برای روکش یک از عمل های رایجی توسط دکتر متخصص لثه می باشد که در طول این عمل جراحی مقداری از لثه یا استخوان و یا در صورت نیاز هر دو برداشته می شود، به این منظور که فضای کافی برای روکش موجود باشد. برخی اوقات دیده می شود که به دلیل وجود پوسیدگی عمیق در زیر لثه قابل درمان و یا ترمیم نیست. و در صورتی که عمل ترمیم بدون جراحی افزایش طول تاج صورت بگیرد یه دلیل عدم دستیابی به بخش پوسیده عمیق، دندان مورد نظر در طول زمان دوباره زیر لثه پوسیده می شود. همچنین در بعضی موارد دیده می شود که در دندان ها به دلیل بالا بودن مقدار پوسیدگی و خرابی، حجم بالایی از دندان از دست رفته است.

جراحی لثه برای روکش
درمان لثه برای روکش در دندانپزشکی

جراحی لثه بدون روکش

در این شرایط اگر بدون جراحی لثه، روکش قرار گیرد، مشکلات و عوارض مختلفی را در پی خواهد داشت. بعضاً برای اینکه دکتر دندانپزشک قادر باشد از روکش فضای زیاد بگیرد سعی می کند تا روکش را تا عمق زیاد در زیر لثه جای دهد. این امر می تواند سبب ایجاد شدن التهاب و تورم لثه شود. زیرا که لثه به عنوان یک جسم خارجی به آن واکنش نشان خواهد داد که احتمال تحلیل لثه و یا استخوان در محدوده روکش را موجب می شود. در مقابل نیز امکان دارد به دلیل فضای زیاد و کمبود گیر کافی و کوتاهی تاج و ضعف آن، روکش ثابت نبوده و بیفتد. در این شرایط باید بصورت تخصصی توسط مختصص لثه صورت گیرد. جراح با انجام عمل جراحی لثه موجب می شود مقدار زیادی از دندان ها قابل رویت باشند.

بیشتر بدانید
لیفت لثه چیست؟

هزینه جراحی لثه

امروزه از روکش دندان برای استحام بخشیدن به دندان ها برای جلوگیری از آسیب های دندانی استفاده می شود. که نیز جنبه‌ی کاربردی از نظر ظاهری برای دندان ها دارد. این جراحی با دو روش، برش لثه با تیغ جراحی و جراحی لثه با لیزر انجام می گیرد که در بین عمل های هم نوع خود، جراحی سبک و سرپایی محسوب می شود.

با توجه به هزینه های سرسام آور دندانپزشکی ، هزینه جراحی لثه برای روکش خیلی زیاد نمی باشد. ولی علت اصلی جراحی لثه قبل از روکش دندان بسیار امری مهم است که نباید آن را نادیده بگیرید. با استفاده از روکش دندانی اکثر مشکلات ظاهری دندان نظیر پوسیدگی های تاج ها، کرم خوردگی ها و آسیب های دندانی را پنهان می کنید. در بعضی موارد آسیب به قدری می باشد که عفونت های شدیدی دندان ها را فرا می گیرد. درنتیجه بهترین گزینه جراحی لثه پیش از روکش دندان می باشد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter