جنس لمینت دندان

جنس لمینت دندان از چیست؟

عنوان‌ها

لمینت دندان برای کسانی است که دندان های سفید، ردیف و زیبایی ندارند و از داشتن لبخندی زیبا و دلنشین بی بهره هستند و به دنبال دندان هایی خوش فرم و سفید هستند. لمینت دندان راه چاره ای برای افرادیست که با ترمیم دندان های خود با لمینت باعث می شود تا اعتماد به نفس خود را بیش از پیش افزایش دهند. لمینت دندان پوشش و لایه ای ظریف و هم رنگ دندان ها می باشد که سبب اصلاح شکل و رنگ دندان ها می شود. همچنین فاصله ای که گاها بین دندان ها وجود دارد را پر می کند و دندان های شکسته را که شکل خوبی ندارند را پوشش می دهد. بطور کلی لمینت دندان، تغییر رنگ دندان، شکستگی، ترک خوردگی و حتی کجی دندان را درمان می کند. در ادامه انواع و جنس لمنیت دندان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جنس لمینت دندان
جنس لمینت دندان

لمینت دندان که با نام ونیر نیز شناخته می شود از لحاظ جنس به دو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی تقسیم بندی می شوند. پس از فرآیند انجام گیری لمینت، دندان ها بسیار مرتب و سفید خواهند شد و از زیبایی و جذابیت بالایی برخودار می شوند. در بیشتر موارد برای نصب لمینت بر روی دندان یک لایه ازروی دندان ها را می تراشند تا سطح دندان صاف شده و بخش هایی از دندان که دارای لک و تیرگی هستند کاملا از روی دندان ها برداشته شود.

مطالعه این مقاله پیشنهاد می‌شود: عوارض لمینت دندان

جنس لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی همانطور از نامش پیداست از جنس کامپوزیت که همان از جنس مواد ترمیمی دندان است ساخته می شود. در روش ونیر کامپوزیت، دکتر دندانپزشک در یک جلسه لمینت کامپوزیتی را ساخته و بر روی دندان ها قرار می دهد. در نتیجه فرد تنها در یک جلسه درمان صاحب دندان های سفید و زیبا خواهد شد. در لمینت کامپوزیتی مشکلاتی همچون شکستگی، تغییر رنگ و فواصل بین دندانی و دیگر عیوب دندان ها از بین خواهد رفت.

بیشتر بدانید
قیمت کامپوزیت دندان در سال 1400 چقدر است؟

جنس لمینت سرامیکی

فرآیند درمان در روش لمینت سرامیکی خیلی متفاوت خواهد بود و شامل جزئیات بیشتری است. به منظور انجام لمینت سرامیکی از لایه های نازک چینی که از جنس سرامیک هستند استفاده می شود. لمینت سرامیکی برخلاف لمینت کامپوزیتی که ساخت آن در یک جلسه و در خود دندانپزشکی انجام می گیرد، در لابراتور های مخصوص و در زمان بیشتری ساخته می شود و تنها محدود به یک جلسه نخواهد بود. پس از ساخت لمینت های سرامیکی، لایه ها با موادی مخصوص بر روی دندان ها چسبانده خواهند شد. ونیر سرامیکی همان ویژگی های دنیر کامپوزیتی را دارد با این تفاوت که جنس لمینت دندان سرامیکی در مقایسه با کامپوزیتی استحکام و مقاومت بیشتری دارد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter