زمان انجام لمینت دندان

زمان انجام لمینت دندان چقدر طول می کشد

عنوان‌ها

کسانی که به معجزه لمینت یا ونیر آشنایی دارند می دانند که آن ها می توانند دندان هایی زیبا و لبخندی فوق العاده به شما هدیه ببخشند. اگر نمی دانید زمان انجام لمینت دندان چقدر طول می کشد و چگونه آن ها بر روی دندان ها قرار می گیرند ، پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مدت زمان انجام لمینت دندان
فرایند لمینت دندان در چند جلسه انجام می شود

مراحل و زمان انجام لمینت دندان سرامیکی

آماده سازی قالب

ممکن است پیش از انجام لمینت دندان اینکه دندانپزشک طراحی و ساخت لیمنت سرامیکی را آغاز کند با استفاده از پلاستیک اکریلیک یا مواد پر کننده دندان که همرنگ با دندان های مجاور است یک لمینت آزمایشی بسازد. سپس دندانپزشک آن ونیر های آزمایشی را بر روی دندان ها امتحان کند. این کار با این هدف انجام می گیرد که دندانپزشک بتواند ظاهر تقریبی لمینت های اصلی را تشخیص بدهد. لمینت سرامیکی اصلی از جنس پرسلین می باشد. دندانپزشک بعد از انجام مراحل آزمایشی مدل واقعی از دندان های شما آماده می کند و با متد هایی که وجود دارد، آن ها را بر روی دندان های شما نصب می کند.

بیشتر بدانید
آیا لمینت دندان خوب است؟ مزایا و معایب لمینت دندان چیست؟

آماده کردن دندان ها

اگر قصد دارید از لمینت سرامیکی برای دندان های خود استفاده کنید؛ دندانپزشک باید قسمت هایی از مینای دندان شما را تراش دهد. مقداری که دندانپزشک مینای دندان را می تراشد به نوع لمینت لمینت پرسلینی که قصد دارید استفاده کنید بستگی دارد. برخی از دندانپزشک ها فرآیند تراشیدن را با استفاده از دریل دندان انجام می دهند. بطور کلی هدف دندانپزشکان تراشیدن کمترین حالت ممکن از مینای دندان می باشد.

زمان انجام لمینت دندان
زمان انجام لمینت دندان

ساخت لمینیت در لابراتوار دندان

خب در این مرحله پس از تراشیدن مینای دندان و آماده شدن فرم دندان ها، قالبی از آن ها آماده می شود. این قالب ها توسط خود دندانپزشک ساخته نمی شوند. لمینت های سرامیکی با استفاده از قالب تهیه شده توسط دندانپزشک، توسط تکنسین ها در لابراتور های دندان ساخته می شود. زمان انجام لمینت دندان و فرآیند آماده سازی لمینت سرامیکی به طور معمول یک یا دو هفته زمان می برد. در طول این مدت می توانید از لمینت موقتی استفاده کنید. ونیر های موقتی محکم بر روی دندان ها چسبیده می شوند و قادر هستید با آن ها تمامی فعالیت های رورانه را بدون دردسر انجام دهید.

زمانی از این روش استفاده می شود که دندان پس از تراشیده شدن، به دمای سرد و گرم حساس شده باشد. در این موقعیت نیاز است که ونیر های موقتی بر روی دندان های شما قرار گیرد. بعد از گذشت دو هفته، پیش از اینکه ونیر های دائم تکمیل شوند، به دندانپزشکی می روید. قالبی از لمینت های موقت به لابراتور ارسال می شود تا تصویری سه‌بعدی از حالتی که لمینت ها روی دندان های شما خواهند بود تهیه شود.

آخرین مرحله نصب لمینت های سرامیکی

در مرحله آخر زمان از انجام لمینت دندان پس از اینکه لمینت های شما در لابراتور ساخته شد؛ دندانپزشک لمنیت دندان را پیوند می زند. دکتر دندانپزشک وینر های سرامیکی را بر روی دندان های شما به شیوه ای خاص ثابت می کند و فضای خالی بین دندان ها و لمینت پر می شود و آن ها خیلی محکم به دندان ها می چسبند.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter