اصلاح طرح لبخند در چه کسانی انجام می شود؟

طرح لبخند چیست؟

عنوان‌ها

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یعنی وقتی شما دندان های سالمی دارید ولی فکر میکنید به دلیل سایز نامناسب، به هم ریختگی و رنگ نامتناسب، نمیتوانید لبخندی زیبا داشته باشید، این کار را برای شما انجام می دهد. شرط اول در طرح لبخند هالیوودی، داشتن دندان های سالم می باشد.

این روش یک روش زیبایی محسوب می شود و جنبه درمانی ندارد. آنچه که به عنوان طرح لبخند عنوان می شود، شامل هر نوع درمانی در قسمت دندان ها و لثه می باشد که باعث داشتن لبخندی زیباست. درصد بالایی از زیبایی چهره فرد به داشتن لبخندی زیبا بستگی دارد. برای اینکه به این مورد مهم دست پیدا کنید، ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه نمایید تا از سالم بودن دهان و دندان های خود اطمینان حاصل نمایید.

در معاینه، وضعیت دندان و لثه بررسی می شود تا مشکلات دهان و دندان بیمار مشخص شود. اگر بیماری در دهان وجود داشته باشید، درمان آن در اولویت قرار میگیرد.

طرح لبخند - اصلاح طرح لبخند چیست؟
اصلاح طرح لبخند چیست؟

عوامل موثر در اصلاح طرح لبخند

  •         طراحی لبخند هالیوودی، با نسبت طول و عرض دندان ها و لثه ها رابطه مستقیمی دارد.
  •         خطوط لثه باید با هم هماهنگی داشته باشند و هم راستا و قرینه هم باشند. چون در لبخند زدن، قرمزی لثه ها بیشتر به چشم می آید. به همین دلیل نباید بیش از اندازه نمایان شوند.
  •         پیش از سفید کردن دندان، دندان های پوسیده باید درمان شوند زیرا به دندان های دیگر هم آسیب وارد می کنند.
  •         در صورت استفاده از ارتودنسی، باید بعد از این کار دندان های خود را نیز سفید نمایید. چون داشتن لبخندی زیبا به سفیدی دندان ها بستگی دارد و این براکت ها باعث زردی دندان می شوند.
  •         روکش کردن دندان در طراحی لبخند نقش مهمی دارد. پس از سفید کردن دندان ها، میتوانید از روکش سرامیکی جهت پوشاندن دندان های جلویی که لکه دار هستند استفاده نمائید.
  •         کاشت نگین دندان در طراحی لبخند، امروزه محبوبیت زیادی دارد. در این روش نگین های نقره ای رنگ روی دندان کاشت می شوند که با انعکاس نور، زیبایی خاصی به لبخند شما هدیه میدهند.
  •         باندینگ دندان از جمله روش های مرسومی می باشد که هیچ خطری به همراه ندارد و برای دندان های ترک خورده و یا تغییر رنگ داده مورد استفاده قرار می گیرد.
    طراحی لبخند هالیوود
    طراحی لبخند هالیوود

هزینه طرح لبخند چقدر است؟

دندانپزشکی زیبایی، فرایندی انتخابی است یعنی از دیدگاه پزشکی ضروری در نظر گرفته نمی شود. به همین دلیل، بسیاری از شرکت های بیمه هزینه انجام فرایند های زیبایی دندان را پوشش نمی دهند.

هزینه کامپوزیت ونیر دندان

ونیرهای کامپوزیت به ازای هر دندان از ۶۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان هزینه داشته و از ۵ تا ۷ سال دوام دارند. قیمت ونیر ها بسته به نوع آنها متفاوت است.

هزینه ونیر سرامیک یا لمینت دندان

در عمل روکش دندان طرح لبخند برای داشتن مدل دندان هالیوودی از لمینت دندان استفاده می شود. ونیر های سرامیکی ورقه های باریکی هستند که نقایص جزئی دندان ها از جمله فواصل، ترک ها و لکه ها را برطرف می کنند.

ونیرهای سرامیکی (لمینت) نسبت به ونیرهای کامپوزیت گران تر هستند. ونیرهای سرامیکی سنتی قیمت های متفاوتی دارد. هزینه روکش دندان هالیوودی میتواند متغیر باشد و معمولا به ازای هر دندان از ۱میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۲.۵ میلیون تومان هزینه دارند. با این حال، این موارد از ۱۰ تا ۱۵ سال دوام دارند.

بیشتر بدانید
کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

هزینه سفید کردن دندان در مطب

تغییر رنگ در مدت زمانی کوتاه از مزایای اصلی سفید کردن دندان ها در مطب است که به طور متوسط به ازای هر جلسه درمانی از ۱۵۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰۰ تومان هزینه دارد.

هزینه سفید کردن خانگی دندان

کیت های دندانی خانگی که به صورت حرفه ای استفاده می شوند می توانند در یک بازه زمانی طولانی تر نتایج بهتری را ارائه دهند. این کیت ها می توانند هزینه ای از ۱۲۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰۰ داشته باشند.

بیشتر بدانید
چطور دندان سفید داشته باشیم

منبع: https://cosmeticsmilestudio.co.uk/

 

 

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter