عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است

عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است؟

عنوان‌ها

با اینکه خیلی از زمان کشف ایمپلنت دندان نمی گذرد، اما عمر مفید ایمپلنت دندان سبب شده این روش به عنوان یکی از برترین شیوه های جایگزین برای دندان های از بین رفته محسوب می شود. همه ما می دانیم که چقدر دندان های سالم و زیبا می توانند بر اعتماد بنفس ما تاثیر مثبت بگذارند. نگرانی که پیش می آید این است عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است؟ عمر ایمپلنت دندان از عوامل مهم در گسترش آن است؛ زیرا در مقایسه با دیگر روش های موجود نظیر بریج دندان یا دندان مصنوعی عمر ایمپلنت دندان بسیار بیشتر است.

عمر مفید ایمپلنت دندان
عمر ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد

عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

دوام و عمر مفید ایمپلنت دندان دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. از این عوامل می توان به نوع و جنس ایمپلنت دندان و مکانی که ایمپلنت دندان قرار می گیرد، عادت ها و سلامت دهان شما اشاره کرد. طبق تحقیقاتی که انجام شده است طول عمر ایمپلنت دندان ها حتی به اینکه در کدام فک قرار می گیرند نیز بستگی دارند. ایمپلنت هایی در فک بالایی دهان از موفقیت بیشتری برخودار خواهند بود. همچنین در یک دوره 12 ساله سالم با نرخ موفقیت 84 درصد بدون مشکل بوده‌اند. در مقابل ایمپلنت هایی ک در فک پایینی قرار داده می شوند موفقیتی 93 درصد را کسب کرده اند و طی یک دوره 12 ساله سالم بوده‌اند. در کل این آمار نشان دهنده عمر ایمپلنت دندان و ماندگاری بالای ایمپلنت دندان ها را نشان می دهند.

عمر مفید ایمپلنت دندان
عمل کاشت ایمپلنت دیجیتال چیست؟
بیشتر بدانید
ایمپلنت سوئیسی چیست؟

چگونه عمر ایمپلنت دندان را افزایش دهیم؟

دانستیم که دلایل زیادی در افزایش عمر مفید ایمپلنت دندان نقش دارند. از جمله آن ها می توان به وارد زیر اشاره داشت:
• محل قرار گیری ایمپلنت دندان
• سلامت و بهداشت دهانی
• عادت های دهاتی
• تراکم استخوان
با نگهداری و مراقبت های مناسب از ایمپلنت های دندانی تا پانزده سال هم از دندان های سالم برخوردار خواهید بود. اگر می خواهید ایمپلنت های شما بدون دردسر و درست دوام بیاورند، حداقل روزی دو بار دندان های خود را مسواک بزنید. همچنین بصورت روزانه از نخ دندان استفاده کنید و بطور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید. اینگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که دندان های شما در بهترین وضعیت ممکن قرار خواهند داشت و تا سال های سال بدون مشکل باقی خواهند ماند.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter