عوارض اصلاح طرح لبخند

عوارض اصلاح طرح لبخند

عنوان‌ها

از مهمترین قیاس ها در زیبایی چهره و صورت شما داشتن لبخند زیبا می باشد. مطالعات نشان می دهند که بهره مندی از لبخند زیبا تاثیر بسیار زیادی در افزایش سطح اعتماد بنفس و عزت نفس دارد. به همین منظور افراد بسیاری هستند که که اقدام به اصلاح طرح لبخند خود می کنند. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که معمولا از شیوه های لمینت و سفید کردن دندان ها و یا ارتودنسی استفاده می شود. آشنا نبودن افراد با این شیوه های زیبایی درمانی و هزینه های بالا در اصلاح طرح لبخند باعث می شود که افراد با مراجعه به دندانپزشک زیبایی غیر حرفه ای، بعد از گذشت یک دوره درمانی و یا در حین آن، از ایجاد مشکلاتی رنج ببرند. مهمترین گزینه ها در این موارد وجود آسیب در لثه و پوسیدگی های دندانی می باشد. که در این موردها در صورت مراجعه به متخصص کاربلد و حرفه ای ارتودنسی این مشکلات تا میزان بالایی کاهش می یابند. در ادامه به طور کلی، عوارض اصلاح طرح لبخند را بیان می کنیم.

عوارض اصلاح طرح لبخند چیست؟

عوارض اصلاح طرح لبخند از سوالات مکرر و پرتکراری است که بیماران هنگام مراجعه به دندانپزکشی زیبایی دارند. اصلاح طرح لبخند امروزه با استفاده از شیوه های مدرن و تکنولوژی های جدید صورت می گیرد. با استفاده از شیوه های بروز و جدید امروزی، اصلاح طرح لبخند با پایین ترین عوارضی که ممکن است پیش بیاید انجام می گیرد. بطور کلی می توان گفت عوارض اصلاح لبخند بسیار کم می باشد که البته همکاری بیمار برای دستیابی به لبخندی زیبا بسیار لازم است.

عوارض اصلاح طرح لبخند چیست؟
اصلاح طرح لبخند

آسیب و عفونت لثه یا پوسیدگی دندان

این عفونت امکان دارد پس از کاشت لمینت دندان ایجاد شود ولی مهمترین علت بروز عفونت در دهان و دندان ها، رعایت نکردن بهداشت دهانی توسط بیمار است که سبب افزایش رشد باکتری در لثه و متورم شدن آن می شود.

بیشتر بدانید
طرح لبخند چیست؟

حساس شدن دندان ها

از دیگر عوارض اصلاح طرح لبخند ، حساس شدن دندان ها پس از کاشت لمینت دندان می باشد. در صورت نداشتن مهارت کافی در زمان تراشیدن دندان ها، اگر دندانپزشک بیش از اندازه مینای دندان را تراش دهد، نتیجه آن حساس شدن دندان های بیمار به سردی و گرمی مواد غذایی، گاز زدن و درد دندان ها می باشد.

ظاهر نامناسب ترمیم دندان

اصلی ترین هدف برای کاشت لمینت یا کامپوزیت دندان، اصلاح طرح لبخند و جذاب شدن چهره می باشد. اگر متخصص نتواند به خوبی فاکتور های زیبایی چهره را تشخیص دهد و هر کدام از روش های زیبایی را متناسب با صورت بیمار طراحی کند؛ ممکن است ظاهر نادرست دندان های اصلاح شده برای بیمار زیبا و دلنشین نباشد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter