عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

عنوان‌ها

آیا ایمپلنت عوارض دارد؟ سوالی که خیلی از بیماران میپرسند. عوارض ایمپلنت دندان امکان دارد نسبت به شرایط فرد، مشکلاتی را برای او ایجاد کند. اگر چه این مشکلات بر این حقیقت که کاشت ایمپلنت دندان شیوه ای برتر و عالی برای جایگزین کردن دندان های از بین رفته است، انکار ناپذیر است. عوارض جانبی ایمپلنت، جزوی از فرآیند درمان می باشد؛ بنابراین اگر عوارضی مانند حس درد، خونریزی جزئی و یا کبودی بعد از انجام ایمپلنت دندان دارید، هیچ نگران نباشید. این عوارض ایمپلنت پس از گذشت زمان کوتاهی از رفع خواهند شد. بطور کلی می توان گفت عوارض ایمپلنت در مقایسه با دیگر روش های کاشت دندان خیلی جدی نیست.

عوارض ایمپلنت دندان
عوارض ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت عوارض دارد ؟

در حالتی که بررسی های لازم صورت نگیرد و یا کاشت ایمپلنت توسط متخصص انجام نشود، ممکن است مشکلات زیر بوجود بیاید:

  • در برخی موارد بی حسی در گوشه لب دیده شده است
  • مشکلات سینوسی بعد از ایمپلنت
  • احتمال صدمه به اعصاب فک
  • کاشت در نقطه نامناسب که احتمال دارد عوارضی از زیبایی و عدم امکان انجام پروتز بر ایمپلنت داشته باشد.
  • صدمه به روکش ها بعد از تحویل پروتز به دلیل تعیین نکردن تعداد درست ایمپلنت ها: تعداد روکش های متصل به یکدیگر نسبت به تعداد پایه ها که در حقیقت نیروی وارد شده به ایمپلنت ها را مشخص می کند.
بیشتر بدانید
عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است؟

عوارض بعد از جراحی ایمپلنت دندان کدامند؟

پس از کاشت ایمپلنت باید بطور منظم برای معاینه به دکتر دندانپزشک خود مراجعه کنید. اگر چه ایمپلنت مانند دندان های طبیعی دچار پوسیدگی نمی شود اما در رابطه مستقیم با بافت زنده لثه و استخوان می باشد. بنابراین در تهدید بیماری می باشد. مشکلات مربوط به لثه در دندان های ایمپلنتی با سرعت بیشتری شکل می گیرند و با سرعت کمتری از آن ها به درمان پاسخ میدهند. بنابراین رعایت نکات بهداشتی و نگهداری درست، یکی از عوامل مهم و الزامی در نگهداری از ایمپلنت می باشد.

عوارض ایمپلنت دندان
کاشت دندان

عوارض ایمپلنت دندان چیست ؟

اگر پیش از عمکل کاشت ایمپلنت بررسی های لازم صورت نگیرد، عوارض ایمپلنت دندان بیشتر می شود. ولی چگونه بررسی نکردن درست سبب ایجاد این مشکلات می شود؟ دندانپزشک متخصص قبل از انجام ایمپلنت گزینه های زیر باید را مورد بررسی قرار دهد.

  • وجود استخوان لازم و کافی
  • فضای دستالی و اکلوزالی لازم و کافی از نظر عرضی و همینطور با دندان های فک مقابل
  • بررسی و چک کردن وجود یا عدم وجود لثه چسبنده که در صورتی که توسط شخص متخصص انجام گیرد عوارضی به دنبال نخواهد داشت.
  • معاینه و بررسی دقیق رادیوگرافی پانورامیک

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter