عوارض بریج دندان

عوارض بریج دندان

عنوان‌ها

اول برای دانستن عوارض بریج دندان باید بدانیم بریج دندان چیست؟ بریج یا پل دندان برای پر کردن جای خالی دندان های دائم که به هر دلیلی افتاده یا کشیده شده اند، بکار می رود. دکتر دندانپزشک برای پر کردن فضایی خالی بین دو دندان از بریج دندان استفاده می کند. در حقیقت بریج یک نوع درمان ترمیمی می باشد که به بطور ثابت بر روی دندان ها جاگذاری می شود. در روش بریج بطور معمول دندانپزشک از دندان های اطراف به عنوان پایه بهره می گیرد.

عوارض بریج دندان
عوارض بریج دندان

بطور کلی روش های ایمپلنت دندان و بریج دندان هر کدام شیوه ای جدید برای جایگزین کردن دندان می باشد. زمانی که بریج به وسیله تاج حمایت می شود، امکان دارد با مشکلاتی در زمینه اتصال تاج و بریج دندان رو به رو شود و یا در در مدت زمان نه خیلی طولانی و با طولانی شدن عمر بریج بعضاً این اتصال قطع می شود. در نتیجه پیش از این که کاری از دست دندانپزشک بر نیاید، خوب است با مشاهده علائم احتمالی، سریعاً در جهت رفع این مشکل ها برآمده و اقدامات لازم را اجرا کنید.

عوارض بریج دندان چیست؟

حرکت بریج در به دلیل تماس با انگشت دست یا لمس با زبان

وقتی که در مدت زمان طولانی بریج دندان آسیب دیده باشد، موقع تماس توسط انگشت دست و یا زبان امکان دارد حرکت کند  و یا در هنگام غذا خوردن این حرکت اتفاق بیفتد. هر چند ممکن است با حرکت بریج در جای خود احساس درد نکنید ولی اگر به سادگی از کنار آن عبور کنید امکان دارد سبب پوسیدگی دندان های اطراف شود.

بیشتر بدانید
طرح لبخند چیست؟

احساس درد و التهاب

از دیگر عوارض بریج دندان زمانی است که پل دندان بر روی دندان قرار می گیرد. در این زمان تا مدت ها شخص دچار درد و التهاب در اطراف لثه می شود که اکثرا بعد از چند روز این عوارض پیدا می کنند. در شرایطی که این عوارض بیشتر شد و تا بیش از یم هفته به طول انجامید، می تواند نشان دهنده اتصال نامناسب بریج دندان و حتی عفونت باشد. اگر این شرایط را دارید حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

ناهماهنگ بودن رنگ بریج با دیگر دندان‌ها

زمانی که بریج دندان نصب شده از نظر رنگ و ظاهر شبیه دندان های دیگر نباشد، امکان دارد سبب ناراحتی در فرد به دلیل داشتن دندان مصنوعی شود. البته که این جزو وظایف دندانپزشک است ولی باز هم پیش از نصب بریج از شباهت آن با دیگر دندان ها اطمینان پیدا کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter