عوارض لیفت لثه - لیفت یا کانتورینگ لثه چیست؟

عوارض لیفت لثه

عنوان‌ها

لیفت یا کانتورینگ لثه (Gum contouring) نوعی جراحی لثه است که در آن خط لثه تغییر شکل داده شده و اصلاح می شود. معایب و عوارض لیفت لثه را می توان از دلایلی برشمرد که سبب شک افراد برای حضور در مطب دندانپزشکی و انجام لیفت لثه می شود. در عمل لیفت لثه که در آن طول تاج افزایش می یابد سبب بهره مندی افراد از لبخندی زیبا و جذاب می باشد. ولی به شرطی که واقعا به انجام عمل لیفت نیاز داشته باشند. همچنین متخصص، موافق آن باشد و آن را مستلزم بهبودی هر چه بیشتر در چهره شما بداند. هر نوع تغییری که در حالت صورت انجام شود می تواند سبب زیبایی بیشتر حالت چهره و حتی برعکس ناهمگون شدن صورت در مقایسه با چهره اصلی شود. در نتیجه بهتر است زمانی عمل لیفت لثه را انجام دهید که حتما به آن نیاز باشد.

عوارض لیفت لثه
عوارض لیفت لثه

در چه شرایطی باید از معایب لیفت لثه بترسید؟

از مواردی که می تواند دلیل بر آن باشد که شما این عمل را بهتر است انجام دهید این است که شکل لبخند شما طوری باشد که سبب ناراحتی شما شود و همچنین کاهش اعتماد بنفس و عزیت نفس شما را موجب شود. از دیگر موارد می تواند عوامل ارثی باشد که دندان های شما ظاهری بدی به خود گرفته باشند. اگر انگیزه برای اصلاح طرح لبخند خود دارید، عمل لیفت لثه را انجام دهید. اگر شک و ترس در دل دارید که با انجام این عمل، عوارض لیفت لثه گریبان گیر شما خواهد شد، بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید تا تردید هایتان برطرف شود.

بیشتر بدانید
جراحی لثه برای روکش

عوارض کانتورینگ لثه چیست؟

لیفت لثه یکی از خدمات زیبایی و ترمیمی می باشد که توسط دکتر دندانپزشک با بکارگیری از لیزر صورت می گیرد. این عمل کمک زیادی به افرادی که لثه نمایان و بلند دارند می کند. در واقع دندانپزشک زیبایی با برش لثه شما و شکل دادن به خط لثه کاری می کند که بخش های اضافی لثه که در هنگام حرف زدن و یا لبخند زدن، بیش از اندازه دیده می شوند، حذف شده و لبخندتان حالت بسیار زیباتری داشته باشد. اگر چه با انجام عمل لیفت لثه امکان دارد عوارض لیفت لثه را تجربه کنید؛ ولی اگر این عمل توسط متخصص حرفه ای و کاربلد صورت گیرد، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و نیاز نیست که از انجام عمل لیفت حراس داشته باشید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر فرآیند عمل لیفت لثه توسط یک پزشک غیر متخصص انجام گیرد می تواند آسیب های غیرقابل جبرانی بر روی لبخند و حتی چهره شما داشته باشد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter