عوارض لمينت دندان

عوارض کامپوزیت دندان

عنوان‌ها

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپویت دندان یکی از روش های زیبایی و ترمیمی دندان ها می باشد و کاربرد های زیادی دارد. کامپوزیت دندان روکش هایی هستند به منظور پوشش عیوب دندان مانند خرابی دندان، ترک خوردگی دندان، شکستگی دندان، تغییر رنگ دندان ها و دیگر مواردی که داشتن دندان های زیبا و سفید را از ما سلب کرده اند. کاربرد کامپوزیت دندان از لحاظ زیبایی همانند لمینت سرامیکی می باشد. تفاوت آن ها در نحوه ساخت، مدت زمان آماده سازی و نصب می باشد. اما چیزی که وجود دارد عوارض این شیوه زیبایی و ترمیمی می باشد، در ادامه عوارض کامپوزیت دندان را بررسی می کنیم.

عوارض لمينت دندان
عوارض لمينت دندان

عوارض کامپوزیت دندان چیست ؟

عوارض کامپوزیت ونیر در مقایسه با روش هایی مانند لمینت سرامیکی کمتر است. اما این موضوع که با گذشت زمان، کامپوزیت دندان در مقایسه با لمینت دندان خاصیت زرد شدن و لک شدگی را و همینطور احتمال لب پریدگی و شکستگی دارد را نمی توان نادیده گرفت. اما کامپوزیت بسیار کم هزینه تر است؛ که در صورت انتخاب دندانپزشک متخصص و کاربلد می تواند به شما دندان هایی جذاب و زیبا هدیه کند.

بیشتر بدانید
فرق لمینت و کامپوزیت

بر خلاف تصورات خیلی ها که فکر می کنند کامپوزیت دندان هیچگونه عوارضی ندارد، باید آگاه باشند که این روش هم مانند دیگر روش های زیبایی دندان بدون عوارض هم نیست. عوارض کامپوزیت عبارتند از:

از عوارض کامپوزیت که در افراد دیده شده، حساسیت در دندان ها می باشد که این اتفاق سبب ایجاد درد در دندان ها می شود. گاهی اوقات ممکن است درد ایجاد شده، چند روز پس از کاشت کامپوزیت قطع شود و گاهی هم امکان دارد بیمار تا چند هفته در ناحیه عمل احساس درد و ناراحتی داشته باشد. عامل این درد می تواند به دلیل حساس شدن دندان ها به سرما و گرما و یا جویدن غذا ها ایجاد شود. هر کدام از این عوامل دلیل های خاص خود را دارند. اگر درد در چند روز ابتدایی کار قابل تحمل کردن بود، نگران نباشید، این درد طبیعی می باشد. اما اگر درد بیش از چند روز ادامه پیدا کرد و بسیار شدید شد، حتما به دکتر خود مراجعه کنید. از دیگر عوارض کامپوزیت دندان که سبب پوسیده شدن دندان می شود، تراشیدن دندان در روش کامپوزیت می باشد. این اتفاق زمان رخ می دهد که پس از انجام کامپوزیت دندان ، مراقبت های لازم صورت نگیرد. کامپوزیت شیوه ای است که به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد. در نتیجه در صورت مراجعه به دندانپزشک غیر حرفه ای و بی تجربه و همچنین بهره گیری از متریال بی کیفیت تنها احتمال بروز عوارض لمینت دندان ها بیشتر شده و نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter