قیمت کامپوزیت دندان در سال 1400 چقدر است؟

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1400 چقدر است؟

عنوان‌ها

دندان ها یکی از مهم ترین اجزای صورت در تعاملات اجتماعی هستند. زیرا در صورت پوسیدگی و زرد شدگی آن ها دهان بوی بدی خواهد گرفت، که موجب کاهش کیفیت روابط اجتماعی می شود. از طرفی داشتن دندان های زیبا و سفید رنگ می تواند جذابیت فوق العاده ای به چهره فرد ببخشد. امروزه برای داشتن لبخندی زیبا و دندان هایی سالم و سفید می توان از روش های مختلفی استفاده نمود. با توجه به قیمت کامپوزیت دندان و ویژگی های آن می توان گفت که استفاده از کامپوزیت یکی از مناسب ترین روش های زیباسازی دندان می باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با قیمت کامپوزیت دندان سال 1400 بیشتر آشنا کنیم.

هزینه و قیمت کامپوزیت

یکی از ابتدایی ترین سوالاتی که در رابطه با کامپوزیت ها ایجاد می شود این است که قیمت کامپوزیت دندان چقدر است؟ قطعا که قیمت سال 1400 نسبت به سال های پیشین تغییر کرده است. با این وجود قیمت کامپوزیت دندان بسیار مناسب تر از لمینت می باشد. از طرفی افزایش قیمت لمینت و کامپوزیت دندان 1400 کاملا وابسته به نوع، جنس و مارک آن ها می باشد. به همین دلیل برای اطلاع نسبت به قیمت کامپوزیت دندان نیاز است تا ابتدا انواع آن ها را بشناسید. کامپوزیت ها برندهای مختلفی دارند که با توجه به ضمانت و کیفیت کامپوزیت قیمت هر واحد آن ها متغیر است. به طور مثال برند اسپیدنت چین ارزان ترین کامپوزیت است. یا اینکه قیمت کامپوزیت دندان برند شوفو ژاپن، سولا فیل انگلیس، آکسفورد آلمان و اپالیس برزیل تقریبا یکسان است.

 

قیمت کامپوزیت دندان
قیمت کامپوزیت دندان در سال 1400 چقدر است؟

علت تفاوت قیمت انواع کامپوزیت ها

همانطور که گفته شد قیمت کامپوزیت دندان با توجه به انواع کامپوزیت ها متغیر است. کامپوزیت ها با توجه به کاربرد خود به انواع مختلفی دسته بندی می شوند، که عبارتند از:

 • هیبرید: این نوع کامپوزیت دارای ذرات بزرگ و استحکام بالا نسبت به سایر کامپوزیت ها است. به همین دلیل است که از این کامپوزیت به منظور ترمیم دندان های خلفی یا آسیاب استفاده می گردد.
 • میکروفیلد: کامپوزیت های میکروفیلد دارای ذرات ریز می باشند و پس از اجرا، سطح صاف و براقی خواهند داشت. به همین دلیل می توانند انتخاب مناسبی برای ترمیم و زیباسازی دندان های جلویی باشند. قیمت کامپوزیت دندان میکروفیلد مناسب تر از سایر کامپوزیت ها است. اما نکته قابل توجه در رابطه با آن استحکام و مقاومت کم آن ها می باشد. به همین دلیل بهتر است از آن برای زیباسازی دندان هایی که سطح صاف و طبیعی دارند و نیازی به ترمیم ندارند استفاده شود.
بیشتر بدانید
تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان در چیست و بهترین انتخاب کدام است؟
 • نانوفیلد: اگر به دنبال مقاومت بالا جهت ترمیم در کنار زیبایی فوق العاده به منظور زیبا سازی دندان خود هستید، کامپوزیت های نانوفیلد مناسب ترین انتخاب برای شما هستند. زیرا این کامپوزیت ها علاوه بر مقاومت و استحکام بالا، زیبایی و جذابیت فوق العاده ای نیز ایجاد می نمایند.
 • ونیر: کامپوزیت ونیرها به دلیل شباهت ظاهری به لمینت یکی از محبوب ترین و رایج ترین کامپوزیت هایی هستند که به منظور زیباسازی دندان های جلویی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به ذرات سرامیکی موجود در این کامپوزیت ها، ثبات رنگ آن ها بسیار بیشتر از سایر کامپوزیت ها می باشد. بنابراین در صورتی که از مواد غذایی رنگدانه دار استفاده می نمایید، کامپوزیت ونیرها مناسب ترین انتخاب برای شما می باشند. با توجه به ذرات سرامیکی موجود در این کامپوزیت ها قیمت کامپوزیت دندان ونیرها بیشتر از سایر کامپوزیت ها می باشد. 
قیمت کامپوزیت دندان
قیمت انواع کامپوزیت ها

مزایای کامپوزیت

با توجه به افزایش قیمت کامپوزیت دندان جلو 1400 بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا از این روش برای ترمیم و زیباسازی دندان های خود استفاده نمایند یا خیر؟ با توجه به تفاوت قیمت کامپوزیت دندان نسبت به لمینت ها اگر به دنبال دندان هایی سفید و یکدست هستید، کامپوزیت ها بهترین انتخاب برای شما می باشند. با این وجود پیش از اقدام برای انجام کامپوزیت های دندانی بهتر است با مزایای آن ها به طور کامل آشنا شوید.

بیشتر بدانید
کامپوزیت دندان خرگوشی + عکس

 • از مهم ترین و بارزترین مزایای کامپوزیت دندان می توان به عدم نیاز به تراشیدن عاج دندان اشاره نمود. به همین دلیل هنگام استفاده از کامپوزیت برای دندان مشکلی پیش نخواهد آمد و دندان آسیب نمی بیند.
 • زیباسازی دندان ها با استفاده از کامپوزیت ها معمولا در یک جلسه چند ساعته انجام می شود.
 • با توجه به تحت فشار بودن دندان های جلویی هنگام عصبانیت، حرف زدن و … در صورت استفاده از کامپوزیت ها، می توان پس از آسیب دیدگی آن ها را ترمیم نمود.
 • قیمت کامپوزیت دندان نسبت به سایر روش های زیباسازی دندان ها مناسب تر است.

 

قیمت کامپوزیت دندان - قیمت و هزینه کامپوزیت دندان
قیمت و هزینه کامپوزیت دندان

عوارض کامپوزیت

البته با توجه به مناسب بودن قیمت کامپوزیت دندان نسبت به لمینت، این روش از محدودیت هایی نیز برخوردار می باشد. که بهتر است ابتدا با آن ها آشنایی پیدا کنید و در صورتی که این شرایط را ندارید، برای انجام کامپوزیت دندان اقدام نمایید.

 • کسانی که دندان آن ها دارای پوسیدگی های شدید می باشد.
 • در صورتی که عادت دارید دندان هایتان را روی یکدیگر فشار دهید یا اصطلاحا دندان قروچه می نمایید.
 • اگر جزو افرادی هستید که مشکل ساییدگی دندان دارید.
 • اگر ظاهر دندان های شما به شدت بهم ریخته می باشد، بهتر است ابتدا ارتودنسی انجام داده و سپس برای انجام کامپوزیت اقدام نمایید.
 • در صورتی که یک یا دو تا از دندان های شما ضخامت بسیار زیادی دارند.
 • اگر بیماری لثه ای دارید که در حال حاضر فعال است.
 • در صورتی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت زیادی نمی دهید.

در صورتی که کامپوزیت دندان توسط متخصص این کار انجام شود، احتمال بروز عوارض آن بسیار کم است. شاید قیمت کامپوزیت دندان بیشتر از سایر مراکز باشد، اما دلیل آن تخصص بالای پزشک و مهارت آن در تشخیص کامپوزیت مناسب و میزان مورد نیاز آن است. از عوارض احتمالی این روش می توان به حساسیت دندان ها نسبت به سرما یا گرما اشاره نمود که معمولا پس از چند روز برطرف خواهد شد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter