لیفت لثه چیست ؟

لیفت لثه چیست؟

عنوان‌ها

برخی اوقات ممکن است برای بعضی از افراد رخدادی ناخوشایند اتفاق بیفتد که زیبایی لبخند آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. خوب نبودن لثه که در حقیقت لبخند لثه‌ای را در پی دارد، از این نمونه اتفاقات می باشد. جراحی لیفت لثه فرآیندی است که همه‌ی مشکلات مرتبط با لثه مانند برآمدگی یا تحلیل لثه را درمان می کند و زیبایی دندان ها و لبخند شما را باز می گرداند. عمل جراحی کانتورینگ لثه ممکن است به دو طریق لیزر و یا تیغ جراحی صورت گیرد که درمان به روش لیزر شیوه ای جدیدتر و مناسب تری می باشد.

لیفت لثه

برخورداری از لبخندی زیبا و به اصطلاح دندانپزکشی، اصلاح طرح لبخند یک از مهمترین ویژگی ها در زیبایی چهره است که توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند. این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت که بدون استثنا اکثر مردم دوست دارند که لبخند زیبایی داشته باشند. شاید دیده باشید که برخی از افراد هستند که خط لثه هایشان در حد زیادی پایین تر و یا حتی بالاتر از حالت نرمال است. که در این صورت محروم از لبخندی زیبا هستند و تاثیر خیلی زیادی در اعتماد بنفس آن ها می گذارد. اما جای خوشحالی دارد که با پیشرفت تکنولوژی در این حوزه دیگر چنین مشلاتی نخواهیم داشت.

لیفت لثه چیست ؟
کانتورینگ لثه چیست

اهمیت کانتورینگ لثه

لیفت لثه یا به عبارتی جینجیوکتومی، یکی از روش های درمان و ترمیم مشکلات لثه و زیبایی دندان ها می باشد. با بهره گیری از این روش درمانی زیبایی ناهماهنگی و نامتناسب نبودن خط لثه بطور کامل از بین رفته و دوباره از زیبایی لبخند برخوردار خواهید شد. جراحی کانتورینگ لثه یک عمل زیبایی محسوب می شود و نمی توان آن را جرو عمل های ضروری به شما آورد.

بیشتر بدانید
کاشت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

هزینه لیفت لثه

هزینه لیفت لثه به دلایل مختلفی بستگی دارد و بسته به مراحل درمان متفاوت خواهد بود. و دکتر دندانپزشک با بررسی و معاینه لازم هزینه درمان را مشخص می کند. عواملی که می توانند در قیمت لیفت لثه تاثیر گذار باشند عبارتند از:

  • تخصص و مهارت دکتر دندانزشک
  • میزان درمان مورد نیاز لثه
  • موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی

برای درمان و تغییر حالت لثه به شیوه کانتورینگ هیچگونه هزینه دقیق و ثابتی مشخص نشده است؛ زیرا که هزینه لیفت لثه بر اساس نیاز فرد و برای هر شخص به طور مخصوص تعیین می شود. همانطور که اشاره کردیم کانتورینگ لثه پس از معاینه دندان ها و لثه فرد و همچنین بررسی شرایط بیمار قادر خواهد بود قیمت لیفت لثه را مشخص کند. در بعضی مواقع بیمار نیز علاوه بر جراحی لیفته لثه نیازمند درمان های زیبایی مکمل دیگر دندان ها نظیر کامپوزیت دندان یا لمینت دندان باشد که این به خودی خود هزینه درمان را بالا خواهد برد.

عوارض لیفت لثه

لیفت لثه در مقایسه با دیگر روش های زیبایی درمانی از عوارض خیلی کمتری برخوردار می باشد. اما با این وجود در لیفت عمل لیفتینگ لثه باز هم امکان دارد مشکلات و عوارضی را برای بیماران به همراه داشته باشد. از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حساسیت نشان دادن بدن بیمار به بی حسی
  • تغییر بافت لثه‌ها به حالت قبل از درمان
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter