مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

مراقبت های بعد از ایمپلنت

عنوان‌ها

مراقبت های بعد از ایمپلنت

ایمپلنت دندان نوعی وسیله جراحی است که در استخوان فک جاسازی می شود و بعد از چند ماه با استخوان جوش می خورد. ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان از بین رفته استفاده میشود و وظیفه آن نگه داشتن دندان جایگزین در فک میباشد.

اهمیت مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

  • جراحی موفق دندان ها بستگی به تمیزی دهان تا جای ممکن دارد.
  • شما باید دندان هایتان را با مسواک تمیز کنید. این کار را از شب همان روزی که ایمپلنت را انجام دادید شروع کنید. دقت داشته باشید که نواحی دندان هایی که ایمپلنت کرده اید را برای چند روز مسواک نزنید. میتوانید بعد از چند روز این نواحی را نیز با مسواک و با احتیاط تمیز کنید.
  • آب گرم با نمک (یک قاشق چایخوری نمک) در هفته اول بعد از ایمپلنت گذاری برای شستشو و سلامت دهان راه حل بسیار موثری می باشد. دقت داشته باشید که آب، داغ نباشد که باعث سوزش دهان شود. آب گرم را روی محل ایمپلنت نگه دارید تا خنک شود. این کار را تا جای ممکن تکرار کنید.
  • سعی کنید غذا را از محل جراحی تا جای ممکن دور نگه دارید. پس از غذا خوردن، دهان خود را بشویید تا آن ناحیه تمیز نگه داشته شود.
  • تا موقعی که جای جراحت خوب نشده، به هیچ وجه سیگار نکشید.
عمر مفید ایمپلنت دندان چقدر است
مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

نکاتی که باید بعد از ایمپلنت از آن پرهیز کنید:

  • چند روز اول بعد از ایمپلنت آب و غذای سرد مصرف کنید. از خوردن و نوشیدن غذا و آب داغ پرهیز نمائید.
  • نواحی جراحی را با زبان و انگشتان خود لمس نکنید.
  • برای 48 ساعت بعد از جراحی، از انجام ورزش های سخت مانند باشگاه رفتن و دویدن خودداری نمائید.
بیشتر بدانید
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا نواحی ایمپلنت کبود یا ورم میشود؟

ممکن است بعد از جراحی، نواحی ایمپلنت کبود شود یا ورم کند. این مشکل بعد از چند روز بعد از جراحی برطرف میشود و این امری کاملا طبیعی می باشد. نواحی کبود یا ورم شده ممکن است با کیسه های یخ فروکش کند. این کار را در زمان های 10 دقیقه ای انجام دهید و بین هر دفعه، 20 دقیقه استراحت دهید.

آیا بعد از ایمپلنت، دچار درد می شویم؟

بعد از هر عمل جراحی، درد امری کاملا طبیعی می باشد. همچنین ممکن است بعد از ایمپلنت گذاری، برای چند روز در آن ناحیه احساس درد کنید که کاملا طبیعی می باشد. این درد ها با مسکن های ساده کاملا قابل رفع می باشند.

آیا بعد از عمل جراحی می توان از دندان مصنوعی استفاده کرد؟

اگر در نواحی ایمپلنت گذاری از دندان مصنوعی استفاده می کنید، استفاده از آن را برای هفته اول تا حد امکان کم کنید تا از این نواحی محافظت شود. شما میتوانید این دندان های مصنوعی را شب هنگام خواب از دهان خود جدا کنید.

بیشتر بدانید
ایمپلنت دیجیتال چیست؟

منبع: https://theimplantcentre.com/patient-care-costs/patient-care/dental-implant-aftercare/

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter