هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

عنوان‌ها

کاشت دندان یا همان ایمپلنت دندان یکی از بهترین و موثرترین روش های پر کردن جای خالی دندان کشیده شده است. با توجه به مشکلات دهان و تعداد دندان های از دست رفته می توان از ایمپلنت تکی و یا کامل استفاده نمود. البته برای ایمپلنت دندان وجود استخوان کافی و مستحکم الزامی است. به همین دلیل در صورت ضعف تراکم استخوان فک، نمی توان از آن استفاده نمود. از طرفی هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 نسبت به سایر روش های درمان دندان بیشتر است، به همین دلیل هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 یکی از دغدغه های جدی برای افرادی است که قصد دارند از این روش استفاده نمایند. با توجه به این موضوع در ادامه قصد داریم شما را با هزینه ایمپلنت دندان سال 1400 بیشتر آشنا کنیم.

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که گفته شد بسیاری از افراد که قصد دارند از این روش برای درمان و زیبایی دندان های خود استفاده نمایند، در ابتدا می خواهند اطلاعاتی در رابطه با هزینه ایمپلنت دندان کسب نمایند. با توجه به عوامل متعددی که در تعیین هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 تاثیر دارند، نمی توان میزان هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 را به طور دقیق مشخص نمود. به همین منظور در ادامه به بررسی عوامل موثر در تعیین هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400  خواهیم پرداخت.

مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود: ایمپلنت دیجیتال چیست؟

برند ایمپلنت و کشور سازنده آن از مهم ترین عوامل موثر در تعیین قیمت ایمپلنت دندان است. میزان تخصص پزشک در زمینه ایمپلنت دندان نیز از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت نهایی ایمپلنت است. به همین دلیل تفاوت قیمت در مطب های مختلف به معنای کاهش کیفیت ایمپلنت و یا عدم تخصص و تجربه پزشک در این زمینه نیست. بلکه برند ایمپلنت مورد استفاده متفاوت است و میزان تخصص پزشکان مختلف نیز یکسان نیست. از طرفی تعداد ایمپلنت های مورد نظر شما نیز نقش اساسی در تعیین هزینه نهایی ایمپلنت دارند. توجه داشته باشید که در صورت کم بودن تراکم استخوان های فک و یا ابتلای بیمار به پوکی استخوان، نیاز است تا در ابتدا استخوان تحلیل رفته و یا ضعیف شده ترمیم شود و سپس ایمپلنت انجام شود. که در این صورت هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400  به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 به چه عواملی بستگی دارد؟
هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 به چه عواملی بستگی دارد؟

دلایل افزایش هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400

با توجه به برندهای مختلف ایمپلنت و کشورهای متعدد سازنده آن، در اکثر مواقع تجهیزات و مواد مورد استفاده در ایمپلنت دندان وارداتی هستند. بنابراین هزینه ورود به کشور، هزینه مواد اولیه و … همگی از عوامل موثر در تغییر قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 نسبت به سال های گذشته است. اما نکته قابل توجه در رابطه با هزینه هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 این است که در بسیاری از مواقع نیازی به پرداخت یکباره تمام هزینه ایمپلنت نیستید. با توجه به قیمت نسبتا بالای ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش های زیبایی و درمانی دندان، بسیاری از دندانپزشکان متخصص در این زمینه، هزینه درمان را در چند مرحله از شما دریافت می نمایند.

بیشتر بدانید
قیمت کامپوزیت دندان در سال 1400 چقدر است؟

به این صورت که شما در ابتدا هزینه خرید ایمپلنت را به پزشک می دهید و تا آخرین جلسه درمان باقی آن را تسویه می نمایید. فراموش نکنید که ایمپلنت نمودن دندان فرایندی چند ماهه دارد. البته در صورتی که چند دندان را به صورت همزمان ایمپلنت نمایید، پزشک هر کدام از مراحل دندان ها را با یکدیگر انجام می دهد. به طور مثال در یک جلسه پین تمامی دندان های مورد نظر را قرار می دهد. البته فراموش نکنید که این هزینه ها مربوط به زمانی است که استخوان فک شما نیازی به ترمیم و تقویت نداشته باشد. در غیر این صورت در ابتدا باید استخوان فک تقویت شده و پس از بهبودی آن مراحل ایمپلنت دندان آغاز شود.

دلایل افزایش هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400
دلایل افزایش هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 با توجه به انواع آن

از بارزترین سوالاتی که در رابطه با ایمپلنت دندان پرسیده می شود، این است که این روش درمان چقدر موثر است؟ در جواب به این سوال باید گفت که ایمپلنت دندان در 97 درصد مواقع موفقیت آمیز می باشد و عمر آن نیز بسیار طولانی می باشد. با این وجود استرس شدید، عفونت لثه، تحلیل استخوان فک و … همگی از عواملی هستند که می توانند در کاهش میزان موفقیت آن موثر باشند. با این وجود پیش از آنکه برای انجام ایمپلنت دندان مراجعه نمایید، بهتر است با مزایا و عوارض این روش درمانی و زیبایی دندان ها به طور کامل آشنا شوید. از ویژگی های مثبت ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • این دندان از نظر ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی فرد می باشد.
  • از طرفی به هیچ عنوان آسیبی به دندان های کناری و یا مقابل وارد نمی کنند.
  • طول عمر ایمپلنت ها بسیار بیشتر از سایر روش های مشابه می باشند.
  • اگر به هر دلیلی دندان ایمپلنت شده از بین برود، به راحتی می توان مجدد آن را درمان نمود.

اما از معایب و عوارض احتمالی آن می توان به آسیب دیدگی استخوان فک و عصب اشاره نمود. که البته این عارضه زمانی رخ می دهد که پزشک تخصص و مهارت کافی در زمینه ایمپلنت را نداشته باشد و یا از برند و جنس ایمپلنت مناسب و استانداردی استفاده نشده باشد. از طرفی بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 نسبت به سایر روش های درمانی مشابه از معایب این روش محسوب می شود. 

از طرفی ایمپلنت دندان به انواع مختلفی نظیر ایمپلنت فوری، دیجیتال و مینی دسته بندی می شود. که با توجه به زمان و هزینه مورد نیاز جهت ساخت آن ها، قیمت آن ها نیز متفاوت است. برای انجام ایمپلنت های فوری نیازی به بررسی دندان ها نیست و پزشک می تواند پس از بررسی دندان های شما قیمت نهایی را به شما اعلام کند. اما در صورتی که بخواهید از ایمپلنت های دیجیتال و مینی استفاده نمایید، پزشک ابتدا معاینات لازم را انجام داده و پس از عکسبرداری قیمت نهایی را به شما اعلام خواهد نمود.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter