پیوند استخوان برای ایمپلنت

پیوند استخوان برای ایمپلنت چیست؟

عنوان‌ها

به عمل پیوند استخوان در سینوس های فک به منظور ساخت یک بستر مناسب برای کاشت ایمپلنت پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان می گوییم. این پیوند برای افرادی است که به دلیل وجود ضعف در استخوان فک نمی توان برای آن ها دندان جدیدی کاشت. برای نشان دادن یک فرآیند پیوند می توانیم سینوس لیفت را مثال بزنیم. برای مشخص کردن نوع عمل پیوند برای ایمپلنت باید فاصله سطح استخوان فک تا سینوس بالای دندان را اندازه گرفت.

شرایط و وضعیت استخوان در عمل پیوند

این نکته را در نظر بگیرید که عمل ایمپلنت بدون پیوند استخوان یا بالعکس ایمپلنت دندان به پیوند استخوان بطور کامل به شرایط و وضعیت استخوان فک بستگی دارد. فرآیند پیوند استخوان برای ایمپلنت بر روی دندان ها در مدل های مختلفی انجام می گیرد. بیشترین دلیل انجام عمل پیوند استخوان دندان به منظور ایجاد فضایی مناسب برای کاشت ایمپلنت می باشد. معمولا فرآیند پیوند در ایمپلنت بطور همزمان با کاشت ایمپلنت انجام می گیرد.

پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

پیوند استخوان برای ایمپلنت به چه معنا می باشد؟

پیوند استخوان پروسه ای است که به منظور بازسازی استخوان، در شرایطی است که افراد نیاز به کاشت دندان دارند. اما به علت های گوناگون استخوان های لثه و یا فک آن ها تحلیل شده است. نوع این عمل بسته به حجم آسیب دیدگی استخوان فک و لثه و همچنین نوع پودر استخوان برای پیوند به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. زمانی که آسیب دیدگی استخوان به فک بالایی مرتبط باشد و برای کاشت دندان دارای مشکلی خیلی جدی باشد، از عمل پیوند سینوس برای پیوند استخوان برای ایمپلنت استفاده می شود. در این عمل فاصله زمانی بین پیوند استخوان و کاشت ایمپلنت باید حداقل بین 6 الی 10 ماه باشد. ولی در آسیب های سطحی تر می توان بطور همزمان بعد از انجام عمل پیوند استخوان، عمل کاشت ایمپلنت را انجام داد.

پیوند در ایمپلنت دندان، درد دارد؟

اغلب مراجعه کنندگان به دلیل اضطراب و نگرانی از درد بلند مدت بعد از انجام عمل پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان نسبت به انجام این درمان دچار دودل و نامطمئن هستند. احتمال وجود درد بعد از انجام این عمل به نوع عمل پیوند بستگی دارد. با نظرسنجی از افرادی که از این شیوه برای کاشت دندان های خود بهره برده اند، می توان گفت عمل کشیدن دندان از پیوند استخوان در دندان بیشتر درد دارد.

بیشتر بدانید
هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter