سفید کردن دندان

چطور دندان سفید داشته باشیم

عنوان‌ها

برای داشتن چهره ای زیبا وجود دندان سفید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل است که دندان های خراب و زرد شده می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش زیبایی و اعتماد به نفس افراد داشته باشد. همچنین دندان های خراب و زرد شده می تواند موجب بوی بد دهان و تاثیرات منفی در روابط اجتماعی افراد شود. این موضوع موجب شده تا اکثر افراد به دنبال راهی مناسب برای داشتن دندان سفید و سالم باشند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای موثر در داشتن دندان‌های سفید به طور کامل آشنا کنیم.

 

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم
چهره ای زیبا با وجود دندان سفید

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم

امروزه برای داشتن دندان سفید روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها توسط دندانپزشک انجام می شوند و برخی دیگر توسط خود فرد مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله روش های سفید کردن دندان می توان به بلیچینگ دندان، سفید کردن دندان به روش سنتی، جرم گیری دندان و … اشاره نمود. هزینه سفید کردن دندان با توجه به میزان زردی دندان ها و همچنین روش مورد نظر جهت سفید کردن دندان ها متفاوت است. در صورتی که سفید کردن دندان توسط دندانپزشک انجام شود، هزینه آن بسیار بیشتر از روش های خانگی می باشد.

بیشتر بدانید
بلیچینگ یا سفید کردن دندان

آیا جرم گیری دندان را سفید میکند

یکی از معمول ترین روش هایی که بسیاری از افراد برای داشتن دندان سفید انتخاب می نمایند، جرم گیری دندان است. از این روش می توان برای سفید کردن دندان هایی که بر اثر عوامل ژنتیکی، مصرف الکل، دارو و … زرد شده اند استفاده نمود. اما نکته قابل توجه در رابطه با جرم گیری دندان این است که استفاده نمودن از این روش تنها لکه های روی دندان از بین می رود. به همین دلیل در صورتی که دندان های شما کاملا زرد شده، بهتر است برای داشتن دندان سفید روش دیگری را انتخاب نمایید.

برای دریافت مشاوره برای معاینه رایگان با شماره 22905687-021 تماس حاصل نمائید.

راهکار برای سفید شدن دندان

اگر دندان های شما بیش از اندازه کدر و زرد رنگ شده است، جرم گیری نمی تواند تاثیر زیادی در سفید کردن دندان های شما داشته باشد. بنابراین در صورتی که میزان زردی دندان های شما زیاد است، بهتر است برای داشتن دندان سفید از بلیچ دندان استفاده نمایید. بلیچینگ دندان یکی از روش های بسیار موثر برای داشتن دندان سفید است. که علاوه بر سفید نمودن دندان ها از مزایای دیگری نیز برخوردار می باشد. از مزایای سفید کردن دندان ها با استفاده از بلیچینگ می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • بلیچینگ نتیجه ماندگارتری نسبت به روش های سفید کردن دندان در خانه و جرم گیری دندان دارد.
 • از طرفی امکان بروز حساسیت دندان ها پس از بلیچینگ بسیار کمتر از سایر روش های سفید کردن دندان است.
 • با استفاده از این روش می توانید در مدت زمان کمتر از یک ساعت دندان سفید و زیبایی داشته باشید. 
 • بلیچینگ دندان روش بی خطری برای سفید نمودن دندان ها محسوب می شود.
 • از طرفی در طول بلیچینگ کردن دندان ها بیمار احساس درد و ناراحتی ندارد.
 • قیمت بلیچینگ دندان بسیار کمتر از ونیر و لمینت کردن دندان ها است.

 

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم
راهکار برای سفید شدن دندان

چگونه دندان زرد را سفید کنیم

همانطور که گفته شد روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای داشتن دندان سفید از آن ها استفاده نمایید. در صورتی که میزان زردی دندان های شما سطحی و کم است، می توانید از روش های کم هزینه تری برای سفید کردن دندان خود استفاده نمایید. از جمله این روش ها می توان به سفید کردن دندان با زغال، نشاسته و جوش شیرین اشاره نمود. البته در صورتی که قصد دارید از روش های خانگی برای سفید کردن دندان های خود استفاده نمایید، باید از عدم حساسیت لثه و دهان خود نسبت به این مواد اطمینان حاصل نمایید. همچنین موثرترین روش برای داشتن دندان سفید استفاده نمودن از یک روش خانگی است. بهتر است به طور همزمان از چند روش خانگی برای سفید کردن دندان های خود استفاده نکنید. زیرا در این صورت ممکن است لثه و دهان شما ملتهب و حساس شود.

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم با روش خانگی

معمولا از روش های خانگی سفید کردن دندان زمانی استفاده می شود که دندان ها خیلی کدر و زرد رنگ نشده اند و همچنین دچار پوسیدگی نمی باشند. از جمله روش های خانگی موثر برای داشتن دندان سفید و زیباتر عبارتند از:

 • سفید کردن دندان با جوش شیرین: استفاده نمودن از جوش شیرین و هیدروژن پراکسید می تواند یکی از موثرترین روش های خانگی جهت سفید کردن دندان ها محسوب شود. این روش نه تنها موجب داشتن دندان سفید و زیباتر می شود، بلکه به ضد عفونی کردن دندان و دهان نیز کمک می نماید.
 • سفید کردن دندان با نشاسته: نشاسته نیز خاصیت سفید کنندگی دارد و می تواند در روشن تر نمودن رنگ دندان ها موثر باشد. اما توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه آن می تواند موجب آسیب دیدگی دندان ها شود.
 • داشتن دندان سفید با استفاده از زغال: استفاده نمودن از زغال فعال نیز از دیگر روش هایی است که به داشتن دندان هایی زیباتر کمک می نماید. کافی است یک بار در هفته آن را جایگزین خمیر دندان خود کنید و با استفاده از آن دندان ها را مسواک بزنید.

 

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم
چگونه دندان هایمان را سفید کنیم با روش خانگی

چه چیزی دندان را سفید میکنه

فلوراید از جمله مواد موثر در سفید کردن دندان ها است. به همین دلیل استفاده نمودن از خمیر دندان و یا دهانشویه های حاوی فلوراید می تواند تاثیر زیادی در سفید شدن دندان ها داشته باشد. اما نکته قابل توجه در رابطه با این عناصر استفاده مکرر و طولانی مدت از آن ها است. بنابراین در صورتی که میزان زرد شدگی دندان های شما زیاد باشد، باید روش دیگری را برای سفید نمودن دندان هایتان انتخاب نمایید.

بیشتر بدانید
طرح لبخند چیست؟

بلیچینگ چقدر دندان را سفید میکند

بلیچینگ دندان یا همان سفید کردن دندان با لیزر روشی نوین و موثر برای داشتن دندان سفید است. در این روش پس از قرارگیری مواد سفید کننده روی دندان با استفاده از اشعه لیزر آن را تثبیت می نمایند. اشعه لیزر موجب آزادسازی یون های اکسیژن در ژل سفید کننده می شود و به سرعت لکه و زردی روی دندان ها را از بین می برد. میزان سفید کنندگی این روش بسیار قوی تر از روش های خانگی و جرم گیری می باشد. به همین دلیل در صورتی که نمی خواهید از روش لمینت و ونیر برای سفید کردن دندان های خود استفاده نمایید، اما میزان زردی دندان های شما زیاد است می توانید این روش را مورد استفاده قرار دهید.

 

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم
بلیچینگ چقدر دندان را سفید میکند

به دندان چه بزنیم تا سفید شود

استفاده نمودن از خمیر دندان و دهانشویه مناسب در سفید ماندن دندان ها بسیار موثر است. به همین دلیل در صورتی که برای داشتن دندان سفید از هر کدام از روش های ذکر شده استفاده می نمایید، بهتر است رسیدگی به دندان ها پس از آن را فراموش نکنید. همچنین هنگام انتخاب روش مناسب برای سفید کردن دندان ها به نکات زیر توجه نمایید.

 • روش انتخابی موجب حساسیت لثه و دندان ها نشود.
 • استفاده از آن راحت باشد.
 • ماندگاری آن همیشگی بوده و نتیجه آن به سرعت از بین نرود.
 • استفاده از آن موجب آسیب دیدگی مینا و ریشه دندان ها نشود.
 • در صورت استفاده نمودن از روش های پزشکی مانند بلیچینگ، درمان توسط دندانپزشک متخصص و مجرب انجام شود.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter