ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

کاشت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

عنوان‌ها

ایمپلنت دندان شیوه ای بسیار کارآمد و موثر برای بازگردانی دندان های شکسته، کاملا فاسد و از بین رفته است. ایمپلنت ها مانند ریشه های دندان هستند زیرا در استخوان فک شما قرار می گیرند. این روش درمان به دلیل این که پایه های محکمی دارند و همچنین ماندگاری بالایی دارند و  ظاهری همانند دندان های طبیعی دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. ایمپلنت دندان بسته به دندان های از بین رفته شما می تواند ایمپلنت کامل فک بالا و پایین و یا تعدادی از دندان ها باشد.

اهمیت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

از بین رفتن و فاسد شدن دندان های فک بالا  اصولا همراه با از دست دادن استخوان است که این اتفاق نشان دهنده از بین رفتن ضخامت و اندازه نرمال دندان های فک بالا نیز می باشد. از آن جهت که ایمپلنت دندان را بطور مستقیم در داخل فک قرار می گیرند، به هیچ عنوان دیگر نمی توان آنها را در مکان ایمپلنت جایگذاری کرد. این نکته را هم در نظر بگیرید که با از دست دادن استخوان دندان و خود دندان بافت های نرم مخصوصا لثه تغییر خواهند کرد. این تغییرات حاصل شده در بافت و استخوان باید به در فرآیند های درمانی مد نظر قرار گرفته شوند تا دندانپزشک ایمپلنت دندان را انجام دهد. ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به این معنا می باشد که همه‌ی دندان های فک باید جایگزین شوند که با عمل ایمپلنت زیبایی را به شما بر می گرداند.

پیش از ایمپلنت کامل فک بالا و پایین باید دندانپزشک شما را معاینه کند. زیرا تعداد پایه هایی که می توان در استخوان فک قرار داد بسته به ضخامت استخوان، سلامت فک و نوع دندان ها می باشد. در عمل ایمپلنت دندان پایه های آن در فک جایگذاری می شوند. سپس پس از اینکه لثه ها کاملا بهبود پیدا کردند و ایمپلنت ها در جایگاه خود متصل شدند؛ روکش دندان ها روی پایه ها قرار می گیرند.

"<yoastmark

عوارض ایمپلنت کامل فک چیست؟

اکثر افرادی که سیگار می کشند قادر نیستند دندان خود را ایمپلنت کنند و یا پس از انجام آن رضایت کافی را بدست نمی آورند. گاهی اوقات ممکن است به دلیل با تجربه نبودن دکتر دندانپزشک و نصب نادرست عمل کاشت دندان، به خوبی با استخوان فک ادغام نشود و در بعضی موارد که خیلی هم کم پیش می آیند ممکن است به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهانی، سبب عفونت ایمپلنت در دهان شخص شود. از مشکلات دیگری که امکان دارد رخ بدهد، به درستی جوش نخوردن استخوان فک است که باعث می شود متخصص نتواند ایمپلنت را جایگذاری کند. در این موارد می توان روش های دیگری را برای کاشت دندان مورد استفاده قرار داد.

بیشتر بدانید
آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود؟
"<yoastmark

آیا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد؟

همانطور که آگاه هستید کاشت ایمپلنت دندان از شیوه های جایگزین برای دندان های از دست رفته می باشد. شیوه های دیگر هرگز نمی توانند کارایی و قابلیت استفاده نظیر روش کاشت دندان را برای فرد آماده کنند. در فرآیند کاشت دندان در استخوان فک بیمار ایمپلنت قرار می گیرد و با گذشت زمان پیوند استخوان در ایمپلنت بسیار قوی و محکم برقرار می شود. به این ترتیب با آماده شده روکش برای ایمپلنت دندان کاشته خواهد شد و دندان همانند دندان های طبیعی برای فرد خواهد بود. ماندگاری و عمر ایمپلنت بسیار طولانی خواهد بود و بیمار با رعایت بهداشت دهان و دندان های خود به افزایش طول عمر آن اضافه خواهد کرد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter