قیمت کامپوزیت سرامیکی دندان چیست؟

کامپوزیت سرامیکی دندان چیست؟

عنوان‌ها

زیبایی دندان‌ها و بهره مندی از لبخند جذاب، هر چهره‌ای را خاص و متفاوت خواهد کرد. اما بهره مندی از لبخند زیبا دیگر یک آرزو نیست و هر کسی که بخواهد می تواند توسط علم دندانپزشکی زیبایی از دندان‌هایی سالم و زیبا برخوردار شود. در دندانپزشکی از شیوه های متفاوتی برای زیباسازی و ترمیم دندان‌ها استفاده می‌شود که یکی از آنها کامپوزیت سرامیکی دندان یا کامپوزیت ونیر می باشد.

کامپوزیت سرامیکی دندان چیست؟
کامپوزیت سرامیکی دندان چیست؟

کامپوزیت ونیر دندان چگونه انجام میشود؟

امروزه با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان می توان یکی از بهترین درمان ها را برای ایجاد لبخندی زیبا در بیماران انجام داد. در یک تعریف می توان گفت ونیرهای کامپوزیت دندان ترکیبی از مواد پایه هستند که به دلیل ترکیبی از ذراتی به نام فیلر به استحکام بالایی دست خواهند یافت. به عبارت دیگر، یک ترکیب خمیری شکل است که با تابش نور در یک طول موج مشخص، سفت می شود. پس از سفت شدن، به شکل مناسب پولیش داده می شوند تا دندان های دیگر دهان را تحریک نکنند.

کامپوزیت سرامیکی دندان

کامپوزیت در حقیت همان موادی است که برای پر کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. مواد کامپوزیتی به صورت خمیری هستند و همرنگ دندان‌ها می باشند؛ که یک لایه نازک از آن بر روی سطح دندان قرار گرفته و فرم داده می‌شود. برای تثبیت و سخت کردن این مواد، دکتر پس از فرم‌ دادن بر روی دندان، آن را به کمک نور آبی ثابت می کند.

ماندگاری کامپوزیت سرامیکی

در هر دو شیوه عمر و ماندگاری کامپوزیت سرامیکی به نگهداری فرد وابسته می باشد. اما بطور کلی طول عمر لیمنت سرامیکی دندان حدودا دو برابر طول عمر کامپوزیت ونیر می باشد. طول عمر لمینت سرامیکی ده الی پانزده سال و عمر کامپوزیت ونیر سرامیکی 5 الی 7 سال می باشد. اما باز هم در نظر داشته باشید که ماندگاری آن ها به مراقبت های فرد بستگی دارد.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت

پاسخ این سوال بیشتر از هر عامل دیگری به انتخاب شما وابسته است. اشخاص بسیار زیادی پس از حضور در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی با مشکل مواجه می شوند. مراجعه به دندانپزشک غیر حرفه ای به دلیل هزینه پایین و شرایط خاصی که برای جذب کردن مشتری انجام می دهند، منجر به انجام بسیاری از کامپوزیت ونیر های دندان ناموفق شده است. خارج شدن از حالت نرمال و بو گرفتن دهان به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت و عدم قرار گیری روکش دندان با ظرافت و درست، مشکلاتی را پس از عمل کاشت کامپوزیت ونیر به همراه خواهد داشت. در نتیجه باید در انتخاب دندانپزشک دقت بسیاری داشته باشید. این نکته را در نظر بگیرید که حتما به متخصص مراجعه کنید و دندان های با ارزش خود را به دست افراد غیر متخصص نسپارید. چرا که هزینه نهایی خرابی دندان هایتان بیشتر خواهد بود.

بیشتر بدانید
عوارض کامپوزیت دندان

تفاوت کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان از عواملی  می باشد که بیشتر بیماران هنگام مراجعه به دندانپزشکی برای ترمیم دندان های خود سوال می کنند. کامپوزیت دندان یک لایه نازک از موادی مخصوص از پرسلن یا کامپوزیت می باشد؛ که برای بهبود و ترمیم شکل ظاهری و رنگ دندان ها روی آن ها قرار داده شده و نصب می شوند. نصب صحیح کامپوزیت ونیر تا میزان زیادی می تواند بر ظاهر لبخند تاثیر داشته باشد. به طور کلی کامپوزیت دندان به دو نوع تقسیم می شود: لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر . اگر که این دو روش زیبایی دندان به درستی بر روی دندان ها قرار بگیرند، قادر خواهند بود لبخندی بسیار زیبا و جذاب را به شما هدیه دهند.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter