کلینیک دندانپزشکی زیبایی رایان

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی تلفیقی از علم، تجربه و هنر است. مشخص شدن نیازها و درخواست های بیمار با استفاده از روش های نوین و تکنولوژی های روز و اصلاح و خلق یک لبخند زیبا برای مراجعه کننده از مزیت های دندانپزشکی زیبایی است.


هر درمانی که موجب ارتقا زیبایی دندان ها و لبخند شما شود در گروه خدمات دندانپزشکی زیبایی قرار می گیرد. از سفید کردن دندان ها گرفته تا لمینیت یا ونیر کامپوزیت یا حتی خارج کردن و جایگزین کردن ترمیم آمالگام یا ترمیم رنگ دندان، همه جزیی از خدمات متنوع و متعدد دندانپزشکی زیبایی هستند.

دندانپزشک زیبایی

دکتر امیرحسین انصاری

دکتر انصاری دارای مدرک فلوشیپ از کالج سلطنتی دندانپزشکان استرالیا، دکترا از دانشگاه سیدنی و Grad dip clin dent در رشته ایمپلنت و زیبایی دندان از دانشگاه سیدنی

دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی زیبایی همان دندانپزشکی ترمیمی است که با اصول و مفاهیم زیبایی دندان، اصلاح طرح لبخند و انواع موارد زیبایی در دندان آشنایی دارد. همچنین مهارت زیبایی شناختی بالایی دارد و با محدودیت های شیوه های مختلف ترمیم زیبایی را بداند تا اگر شما برای انجام جراحی یا درمان‌های زیبایی به او مراجعه کردید بتواند با مشاوره درست، این اطمینان را به شما بدهد که می تواند شما را به نتیجه مطلوب و دلخواه که دندان سفید و زیبا است برساند.

فلش ►◄ را به راست و چپ جابجا کنید.
باندینگ دندان چیست؟
سفید کردن دندان
گالری لمینت

تاثیر دندان بر زیبایی

تاثیر دندان های مرتب، یک دست، سفید و زیبا در زیبایی صورت، به مراتب از تزریق ژل و بوتاکس بیشتر است. داشتن لبخندی زیبا و جذاب یک روش ضد پیری و جایگزینی برای عمل جراحی پلاستیک تلقی می شود. زیبایی دندان ها با زیبایی صورت رابطه مستقیمی دارند. به همین دلیل اگر فرد دندان های نامرتب و بدرنگی داشته باشد، هارمونی صورت فرد به هم می خورد. هدف اصلی دندانپزشکی زیبایی، کمک به ایجاد هماهنگی چهره فرد به صورت کاملا طبیعی می باشد.

 

جراحی زیبایی لثه

درمان‌های دندانپزشکی زیبایی دارای انواع مختلفی هستند که با گذر سال‌ها و پیشرفت تکنولوژی در این زمینه، هر روز بهتر و آسان تر از قبل می شود. هدف از داشتن دندان های زیبا بهبود شکل ظاهری دندان ها و ایجاد لبخندی زیبا می باشد. همچنین این ترمیم زیبایی دندان همراه با بهداشت و سلامت دهان خواهد بود. روش های مختلفی برای درمان های دندانپزشکی زیبایی وجود دارد که از نمونه های آن می توان به بلیچینگ یا سفید کردن دندان، لمینت دندان، کامپوزیت دندان، روکش کردن دندان، ارتودنسی، ایمپلنت و بریج دندان اشاره کرد.

جراحی زیبایی لثه یکی از گزینه های اصلاح طرح لبخند می باشد. پیدا نبودن لثه در لبخند کامل یکی از عوامل اساسی در داشتن دندان های زیبا می باشد که توسط دکتر دندانپزشک زیبایی انجام می گیرد. زیبایی دندان با وجود لثه های طبیعی امکان پذیر است. لثه ای طبیعی و درست است که با لب ها زمان لبخند زدن در تناسب باشد. هنگام لبخند زدن دیده شدن کمی از لثه ها مشکلی ندارد ولی این مقدار نباید بیشتر از یک حدی باشد زیرا باعث می شود دندان ها زیبایی طبیعی خود را از دست بدهند. در معیار های دندان های زیبا مقدار نمایان شدن لثه ها نباید بیشتر از 2 میلی متر باشد.

خط لثه هر فردی متفاوت است. در عمل زیبایی لثه که توسط متخصص انجام می شود، خط لثه افراد تغییر شکل پیدا می کند. فرایند عمل زیبایی لثه شامل برداشتن و جداسازی بافت های اضافی اطراف دهان فرد می شود. در بسیاری از موارد، عمل زیبایی لثه یک عمل انتخابی می باشد. به این معنی که یک عمل ضروری محسوب نمی شود. از طرفی باعث می شود تا لثه، دندان یا لبخند زیباتری داشته باشید.

اگر شما بیماری لثه داشته باشید، عمل لثه یک ضرورت درمانی محسوب می شود ولی متخصص سعی می کند تا این بیماری را در وهله اول بدون جراحی درمان کند. این درمان شامل استفاده از آنتی بیوتیک ها جهت از بین بردن باکتری و عفونت و همین طور تمیز کردن دندان ها جهت بازیابی سلامت لثه می باشد. اگر این روش های درمانی برای فرد پاسخگو نباشد، متخصص از روش جراحی برای ترمیم لثه استفاده خواهد کرد.

از دلایل عدم زیبایی دندان ها و طرح لبخند می توان به نبود تناسب بین فک بالا و پایین، کوتاهی لب بالا و تحرک زیاد از حد لب بالا اشاره کرد. از دلایل ایجاد بیماری های لثه، رعایت نکردن بهداشت دهان و ورود میکروب ها به لثه ها و تحلیل و از بین بردن استخوان که در نهایت می تواند باعث از دست دادن دندان ها شود. از دیگر علت های آن فشار بالای فکی، عضلانی روی دندان ها می باشد که می تواند در خواب یا بیداری اتفاق بیفتند.

زیبایی دندان با لمینت

لمینت دندان که گاهی اوقات به آن ونیر نیز گفته می شود؛ یک روکش زیبایی دندان است که نازک و با دندان های طبیعی همرنگ است و به منظور بهبود ظاهری دندان ها و زیبایی لبخند گذاشته می شوند. هنگامی که روکش لمینت روی دندان ها قرار می گیرد باعث تغییر شکل، رنگ و اندازه دندان ها به آنچه فرد در نظر دارد و مورد پسند او است می شود. از مزایایی غیر از زیبایی دندان با لمینت که پوشاندن مشکلات ظاهری و عیوب دندان هاست، می توان به بالا رفتن استحکام مینای دندان، قدرت دندان ها و همچنین ردیف و مرتب نشان دادن دندان های ناهمگون اشاره داشت.

راه‌های زیبایی دندان

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که زیبایی دندان چیست؟ و برای چه کسانی مورد استفاده قرار می گیرد؟ خوب پاسخ این سوالات بسیار ساده می باشد. زیباسازی دندان باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود و لبخندی زیبا و درخشان که همیشه به دنبالش بودید به شما هدیه می دهد. انواع زیباسازی دندان عبارتند از:

بلیچینگ (سفید کردن) دندان

بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان باعث زیبایی لبخندتان و درخشندگی و سفیدی دندان هایتان می شود. با این روش لکه های روی دندان که با گذشت زمان و مصرف نوشیدنی های گازدار، قهوه و کشیدن سیگار به وجود آمده اند از بین می روند.

این روش به طور کامل و با بهترین تجهیزات در مطب متخصص انجام می شود. ولی چنانچه میخواهید این روش را در خانه انجام دهید، میتوانید کیت مخصوص منزل را تهیه کرده و از آن استفاده کنید. نکته ای که باید در نظر گرفته شود این است که همه دندان ها قابلیت سفید شدن را ندارند. به همین منظور قبل از سفید کردن دندان حتما با متخصص هماهنگ کنید.

بلیچینگ فقط دندان های طبیعی شما را سفید می کند و چنانچه شما از روکش، لمینت یا کامپوزیت دندان استفاده می کنید، این روش دندان های شما را سفید نخواهد کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد بلیچینگ دندان

خدمات دندانپزشکی زیبایی در کلینیک رایان

در کلینیک رایان با مدیریت دکتر امیر حسین انصاری کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی برای مراجعه کنندگان انجام می‌شود که عبارتند از :

روکش دندان

روکش دندان یک لایه نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت می باشد که در لابراتورهای خاصی ساخته می شوند و برای هر فرد بعد از قالب گیری از دندان هایش به صورت منحصر به فرد ایجاد می گردند تا به طور کامل با دندان های فرد منطبق شوند. این روکش ها به دندان های جلوی شما متصل میگردند تا لبخندی زیبا را به شما هدیه دهند.

این روش به درمان دندان های کج شما کمک می کند. همچنین با این روش دندان های رنگی شما و نیز فاصله بین دندان هایتان از بین می رود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت یک نوع دندان مصنوعی با پایه هایی از جنس تیتانیوم می باشد که جایگزین دندان از دست رفته شما می شود. ایمپلنت ها دائمی هستند. آنها به جای ریشه دندان نیز عمل می کنند. اگر شما دندان از بین رفته ای داشته باشید، ریشه های آن ممکن است بعد از گذشت زمان متلاشی شود. به همین منظور بهتر است تا دیر نشده از ایمپلنت دندان استفاده کنید.

ارتودنسی دندان 2
هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 به چه عواملی بستگی دارد؟

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان فقط مخصوص کودکان نیست. بزرگسالان نیز برای اصلاح کردن دندان های کج یا بدشکل خود از ارتودنسی استفاده می کنند. اگر از نوع آهنی استاندارد آن نمیخواهید استفاده کنید، گزینه های دیگری نیز موجود می باشد.

تاج گذاری دندان

تاج دندان ساخته می شود تا جایگزین کل دندان شما شود. تاج دندان همچنین به صورت سفارشی ساخته می شود تا به دندانی که قرار است وصل شود کاملا منطبق شود. این روش می تواند جایگزین دندان های بدشکل شود.

کامپوزیت زیبایی

کامپوزیت مواد رزینی هستند که جهت پر کردن دندان های سوراخ شده و آسیب دیده به کار میروند. کامپوزیت ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

مایکروفیل ها

اولین کامپوزیت هایی که معرفی و وارد بازار شدند. این نوع کامپوزیت ها از ذرات درشتی تشکیل شده اند که بین 10 تا 50 میکرومتر هستند و به همین دلیل مقاومت خوبی دارند ولی به دلیل دارا بودن ذرات درشت، زیبایی کمتری دارند. مایکروفیل ها قابلیت صیقل پذیری پایینی دارند. در کل این روزها دیگر کاربرد ندارند و به ندرت مشاهده میشوند.

میکروفیل ها

میکروفیل ها ذرات کوچکتر از مایکروفیل ها هستند که کمتر از 100 نانو متر اندازه دارند. این نوع کامپوزیت ها نسبت به مایکروفیل ها مقاومت کمتری به علت دارا بودن ذرات ریزتر، دارند ولی در عوض زیبایی و قابلیت صیقل پذیری بالایی دارند.

هیبرید ها، میکرو هیبرید ها و نانو هیبرید ها

این نوع کامپوزیت ها ترکیبی از مایکروفیل ها و میکروفیل ها هستند. به همین علت مقاومت مایکروفیل ها و صیقل پذیری میکروفیل ها را به همراه دارند. این کامپوزیت ذراتی بین 10 تا 50 میکرومتر و همچنین ذراتی کوچکتر از 40 نانومتر را تشکیل می دهد.

نانو کامپوزیت ها

جدیدترین نسل کامپوزیت ها هستند که از ذراتی کوچکتر از 20 نانومتر تشکیل شده اند. چیزی که نانوکامپوزیت ها را منحصر به فرد کرده است این می باشد که با در کنار هم قرار گرفتن این ذرات، نانو کلاستر ها تشکیل می شوند. این کار کمک می کند تا ذرات کوچک با در کنار هم قرار گرفتن، عملکرد ذرات بزرگتر را داشته باشند. نتیجه، مقاومت و صیقل پذیری بالا می باشد.


بهترین روش زیبایی دندان

برای انتخاب بهترین روش زیبایی دندان، باید به متخصص مراجعه فرمائید تا با معاینه دندان های شما و همچنین وضعیت قرار گرفتن آنها، بهترین روش زیبایی دندان را به شما پیشنهاد دهد. اگر شما فقط به دنبال سفید کردن دندان های خود هستید و نمی خواهید فرم و اندازه دندان هایتان تغییری کنید، بهترین روش برای شما بلیچینگ (سفید کردن) دندان می باشد. در این روش، با استفاده از ابزار های مخصوص سفید کردن، دندان های شما در کمتر از یک ساعت به طور کامل سفید می شود و ماندگاری آن بین یک تا سه سال می باشد.

اگر شما علاقمندید که علاوه بر سفید شدن دندانهایتان، فرم و اندازه آن ها نیز تغییر کند تا لبخندی زیباتر داشته باشید، بهتر است از روش روکش یا لمینت استفاده کنید. در این روش، یک لایه نازک به رنگ دندان هایتان ساخته و روی آنها قرار داده می شود. این لایه ها بسیار مقاوم هستند و تا 10 سال نیز عمر مفید آنها می باشد.

برای جایگزینی دندان های از دست رفته، بهترین روش ایمپلنت دندان می باشد. ایمپلنت، مواد مصنوعی با پایه ای از جنس تیتانیوم هستند که جایگزین دندان های از بین رفته شما می شوند و این روش دائمی است.

همه این روش ها تا زمانی کارایی خود را حفظ می کنند که بهداشت دهان خود را رعایت نمائید و از مصرف کردن نوشیدنی های گازدار، کشیدن سیگار و در کل هر چیزی که به دندان های شما آسیب میزند، خودداری نمائید.

لبخندهای زیبا

معمولا افراد به واسطه موقعیت شغلی و اجتماعی یا جهت برقراری ارتباط با دیگران ترجیح می دهند لبخندی زیبا داشته باشند. یکی از روش های داشتن چنین لبخندی، اصلاح طرح لبخند می باشد که با روش های درمانی مختلفی به این نتیجه دست پیدا می کنند.

یکی از مولفه های داشتن لبخندی زیبا، هماهنگی و هارمونی اجزای صورت و شکل دندان هاست. برای رسیدن به این هماهنگی شاید لازم باشد تغییری در فرم، اندازه و فاصله دندان هایتان ایجاد شود. اکثر اوقات برای دستیابی به لبخندی زیبا لازم است تا از روش های درمانی زیبایی استفاده شود. این درمان ها شامل بلیچینگ (سفید کردن) دندان، لمینت، کامپوزیت، روکش دندان و … می باشد تا فرم، رنگ، اندازه و فاصله دندان هایتان اصلاح شود. نکته ای که باید به آن توجه شود این است که این درمان ها فقط مختص افرادی که دندان های شکسته، پوسیده یا … دارند نمی باشد و هر فردی که احساس کند نیاز به اصلاح لبخندش دارد می تواند از این درمان ها استفاده کند.

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی هنر تشخیص و درمان بدشکلی ها و پوسیدگی های دندان می باشد. در این نوع درمان ها سعی بر این است که شکل صحیح دندان و عملکرد آن ها بازیابی گردد و بهداشت دهان به وضعیت سالم خود برگردد. هنگام تشخیص پوسیدگی، اگر این پوسیدگی ها در مراحل ابتدایی باشد می توان با روش ها و درمان های ساده تر و یا روش های پیشگیرانه از جهت بازیابی دندانهای پوسیده جلوگیری کرد. اگر دندان ها پوسیدگی بیشتری داشته باشند و قسمتی از آنها از بین رفته باشد، درمان های دیگر جایگزین می شوند.

امروزه در راستای تولید مواد ترمیمی دندان تحقیقات گسترده ای صورت می گیرد تا در خصوص مشخصات فیزیکی و مکانیکی، بیشترین شباهت را با دندان های طبیعی به دست آورند تا بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته بوجود آید. یکی از ویژگی هایی که در سالهای گذشته در دندانپزشکی ترمیمی جایگاه ویژه ای پیدا کرده، مواد سفید کننده دندان می باشد. از عواملی که در انتخاب مواد بازسازی دندان مورد استفاده قرار می گیرد، وسعت پوسیدگی دندان، شرایط دهانی، نیازهای زیبایی و تشخیص متخصص است. از انواع دندانپزشکی ترمیمی می توان به بلیچینگ، روکش دندان، لمینت و … نام برد.

روش های زیبایی دندان

اگر به دنبال بهبود طرح لبخند خود هستید، چند انتخاب برای درمان و زیبایی دندان هایتان دارید. دندانپزشکی زیبایی امروزه متقاضیان زیادی دارد و متخصصین می توانند تقریبا دندان های همه افراد را، هر نوعی که باشد ترمیم کنند و لبخندی زیبا به آنها هدیه دهند. تمامی روش هایی که در ادامه معرفی می گردند برای همه افراد کارساز نیستند و متخصص با توجه به نوع دندان ها و وضعیت سلامت آنها می تواند بهترین تصمیم را جهت درمان و ترمیم آنها اتخاذ کند.

 • سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان: درمانی برای سفید کردن دندان های رنگی یا جرم گرفته می باشد که از این روش می توان در مطب یا خانه استفاده کرد.
 • روکش دندان: روکش دندان یک لایه نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت است که توسط قالبهایی و مختص دندان های هر فرد درست می شود و در قسمت دندان های جلویی به کار می رود.
 • ایمپلنت دندان: ایمپلنت دندان یک دندان مصنوعی با پایه های فلزی و اغلب از جنس تیتانیوم می باشد که جایگزین دندان های از بین رفته می شود و یک روش درمانی دائمی محسوب می شود.
 • تغییر شکل دندان: که از آن به عنوان تغییر شکل مینای دندان نیز یاد می شود. در این روش قسمتی از مینای دندان جهت زیبایی آن پر یا تغییر شکل پیدا می کند.
 • ارتودنسی: این روش درمانی فقط مختص کودکان نیست و هر فردی که دندان های کج و بدشکلی داشته باشد می تواند از این روش درمانی جهت یکدست کردن دندان های خود استفاده کند.

طرح لبخند 2

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

ایمپلنت زیبایی

ایمپلنت دندان یک روش درمانی محبوب بین متخصص و بیماران می باشد. متخصصان از این روش برای بازسازی لبخند و روحیه فرد استفاده میکنند. بسیاری از افراد این روش درمانی را جهت بازیابی دندان های از بین رفته خود به صورت دائمی انتخاب می کنند.

ایمپلنت دندان یک ایده خوب نه فقط در زمینه دندانپزشکی زیبایی بلکه در عملکرد آن مانند دندان طبیعی فرد می باشد. احساسی که فرد بعد از ایمپلنت دندان دارد، کاملا همانند فردی می باشد که دندان های طبیعی دارد و عملکرد این دندان مصنوعی کاملا با دندان های طبیعی یکی می باشد.

این نوع روش درمانی مناسب افرادی است که دندان های از بین رفته داشته باشند. چون پایه های فلزی آن در فک جاسازی می شود. فرد باید استخوان فک کافی جهت ایمپلنت داشته باشد تا ایمپلنت ثابت و استوار باقی بماند. ایمپلنت دندان جایگزینی مناسب جهت جایگزینی دندان های از بین رفته شما می باشند و عملکردی همانند دندان طبیعی دارند. تمیز کردن و نگهداری از آنها به سادگی نگه داری از دندان های طبیعی می باشد.

عمل زیبایی دندان

امروزه زیبایی دندان ها و داشتن لبخندی زیبا بین افراد به امری مهم تبدیل شده است. زیرا زیبایی دندان ها با اعتماد به نفس فرد در ارتباط با افراد دیگر و جامعه، ارتباطی مستقیم می باشد. روش های زیادی جهت زیبایی دندان ها وجود دارد که با توجه به وضعیت دندان ها و همینطور سلامت و بهداشت دهان فرد متفاوت می باشند. همه این فرایند ها و روش های درمانی و همچنین عمل های زیبایی دندان فقط با هدف داشتن طراحی لبخندی زیبا و اصولی است. این همان چیزی است که از آن به عنوان لبخند هالیوودی یاد می شود. از جمله این درمان ها می توان از روش های زیر نام برد:

 • زیبایی دندان با کامپوزیت: در این روش با استفاده از کامپوزیت ها که موادی همرنگ دندان های شما می باشند، ظاهر دندان های شما بهبود پیدا می کند. به این روش، زیبایی دندان بدون ارتودنسی نیز گفته می شود که اغلب برای دندان های کج استفاده می شود.
 • لمینت سرامیکی: در این روش که اغلب برای ترمیم دندان های جلوی فرد استفاده می شود، پوسته ای نازک از جنس سرامیک و همرنگ دندان روی آن قرار می گیرد تا عیب های دندان پوشانده شود.
 • بریج یا پل بین دندانی: در این نوع روش درمانی از دو دندان مجاور به عنوان پایه، روکشی به شکل پل جهت بازگرداندن زیبایی دندان ایجاد می شود.
 • ایمپلنت دندان: یکی از موثرترین روش های جایگزینی دندان های از بین رفته فرد می باشد. مخصوصا وقتی دندان های از بین رفته در خط لبخند فرد قرار داشته باشند. ایمپلنت یک دندان مصنوعی با پایه فلزی می باشد که در استخوان فک فرد جاساز می شود و عملکردی همانند دندان طبیعی در دهان فرد ایفا می کند. این روش درمانی دائمی می باشد.

دندانپزشک زیبایی بازیگران

دکتر انصاری را اکثر مردم که در پی انجام کار زیبایی دندان هستند می‌شناسند. به گفته او اولین قدم در اصلاح طرح لبخند این است که سلامت دهان و دندان فرد بررسی شود. اگر دهان یا دندان فرد مشکلی داشته باشد، قبل از درمان زیبایی باید این مشکل برطرف شود. بهداشت دهان و دندان شرط اصلی و ضروری داشتن لبخندی زیبا می باشد. طول دوره های درمانی برای هر فرد با توجه به وضعیت دندان های آن فرد متفاوت است.

بهترین دندانپزشک زیبایی

یکی از دغدغه های افرادی که به دنبال زیباسازی دندان های خود هستند، یافتن دندانپزشک یا متخصص زیبایی دندان خوب و با اعتماد است. این کار با توجه به تبلیغات رنگارنگی که وجود دارد کار ساده ای نیست. چند مورد از ویژگی های یک دندانپزشک خوب را برای شما شرح می دهیم:

 • یک دندانپزشک خوب قبل از اینکه تشخیص خود را بگوید یا شروع به درمان کند، به حرف شما گوش می دهد و صحبت های شما را مورد توجه قرار می دهد.
 • یک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان خوب برای وقتی که گذاشتید برای او ارزش قائل است و هدف اصلی او حل مشکل اصلی شما می باشد، نه اینکه با شعارها و تبلیغات صرفا تاجر و فروشنده خدمات گران قیمت.
 • راهنمایی در مورد پیشگیری از پوسیدگی ها و بیماری های دهان شما از دیگر ویژگی های یک دندانپزشک خوب می باشد.
 • یک دندانپزشک عالی برای هزینه شما ارزش قائل است و صرفا یک درمان را به شما دیکته نمیکند. حتی اگر درمان جایگزینی باشد که او انجام نمیدهد، آن را به شما پیشنهاد می کند.

 

درخواست معاینه رایگان زیبایی دندان

 

هزینه زیبایی دندان

دندانپزشکی زیبایی به دلیل اینکه از دید پزشکی یک ضرورت پنداشته نمی شود؛ از سوی شرکت های بیمه، هزینه زیبایی دندان مورد پوشش واقع نمی شوند. به همین منظور این سوال پیش می آید که انجام امور زیبایی دندان چقدر هزینه دارد؟ قیمت زیبایی دندان بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود. ترمیم زیبایی دندان می تواند از نوع کامپوزیت دندان، لمینت دندان، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ یا سفید کردن دندان باشد. بطور کلی هزینه فرآیند های درمانی زیبایی دندان می تواند به عوامل متفاوتی بستگی داشته باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقدار دستمزدی که دندانپزشکی می گیرد
 • کیفیت موادی که دندانپزشک زیبایی استفاده می کند
 • قیمت و ارزش موادی مورد استفاده قرار می گیرند
 • تعداد دندان هایی که نیاز به درمان دارند
 • محلی که فرآیند درمان در آنجا صورت می گیرد

سوالات متداول

خدمات کلینیک رایان چیست؟

در کلینیک رایان با مدیریت دکتر امیر حسین انصاری کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی برای مراجعه کنندگان انجام می شود که عبارتند از:
اطلاح طرح لبخند
لمینت سرامیکی
سفید کردن دندان
کامپوزیت ونیر
ایمپلنت
روکش سرامیکی
بریج سرامیکی

هزینه دندانپزشکی زیبایی چقدر است؟

دندانپزشکی زیبایی به دلیل اینکه از دید پزشکی یک ضرورت پنداشته نمی شود؛ از سوی شرکت های بیمه، هزینه زیبایی دندان مورد پوشش واقع نمی شوند. به همین منظور این سوال پیش می آید که انجام امور زیبایی دندان چقدر هزینه دارد؟ قیمت زیبایی دندان بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود. ترمیم زیبایی دندان می تواند از نوع کامپوزیت دندان، لمینت دندان، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ یا سفید کردن دندان باشد.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی تلفیقی از علم، تجربه و هنر است. مشخص شدن نیازها و درخواست های بیمار با استفاده از روش های نوین و تکنولوژی های روز و اصلاح و خلق یک لبخند زیبا برای مراجعه کننده از مزیت های دندانپزشکی زیبایی است.

دندانپزشکی ترمیمی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی همان دندانپزشکی ترمیمی می باشد که با اصول و مفاهیم زیبایی دندان، اصلاح طرح لبخند و انواع موارد زیبایی در دندان آشنایی دارد. همچنین مهارت زیبایی شناختی بالایی دارد و با محدودیت های شیوه های مختلف ترمیم زیبایی را بداند تا اگر شما برای انجام جراحی یا درمان های زیبایی به او مراجعه کردید بتواند با مشاوره درست، این اطمینان را به شما بدهد که می تواند شما را به نتیجه مطلوب و دلخواه که دندان سفید و زیبا است برساند

انواع روش های دندانپزشکی زیبایی کدامند؟

جراحی زیبایی لثه
لمینت
بلیچینگ یا سفید کردن دندان
روکش دندان
ایمپلنت دندان
ارتودنسی دندانتاج گذاری دندان
کامپوزیت زیبایی
طراحی لبخند

بهترین روش زیبایی دندان چیست؟

برای انتخاب بهترین روش زیبایی دندان، باید به متخصص مراجعه فرمائید تا با معاینه دندان های شما و همچنین وضعیت قرار گرفتن آنها، بهترین روش زیبایی دندان را به شما پیشنهاد دهد.