بلیچینگ یا سفید کردن دندان چیست؟

بلیچینگ یا سفیدکردن دندان، فرایند یا روش درمانی است که باعث سفید شدن دندان افراد می شود. این روش معمولا زمانی استفاده می شود که با گذشت زمان و مسن تر شدن افراد، دندان هایشان به طور طبیعی یا به دلایل دیگر رو به زرد شدن می روند.

برای سفید شدن دندان ها چه کنیم؟

سریعترین راه سفید کردن دندان، بلیچینگ دندان می باشد که در ادامه با آن آشنا می شویم و جایگزین آن را هم معرفی خواهیم کرد.

چه عواملی باعث زرد شدن دندانها می شوند؟

عوامل مختلفی را جهت کدر و از دست دادن شفافیت و درخشندگی دندان می توان نام برد. بعضی از غذاها باعث لکه دار شدن مینای دندان می شوند که بیرونی ترین بخش دندان می باشد. جرم گذاری دندان هم از طرفی ممکن است باعث زرد نشان دادن دندان شود. این نوع از رنگی شدن دندان ها معمولا با برخی روش های سفید کننده دندان از بین می روند. بعضی اوقات هم زردی دندان به خاطر فرسوده شدن مینا اتفاق می افتد.

اگر شما دندان سفیدتر میخواهید ولی علاقه ای به استفاده از محصولات شیمیایی ندارید، میتوانید از محصولات طبیعی و مطمئن که معرفی میشوند استفاده کنید.

در این روش می بایست دهان خود را با روغنهای گیاهی مانند آفتابگردان و کنجد شستشو دهید تا باکتری های دهانتان را از این ببرد. این باکتری ها میتوانند تبدیل به جرم شوند و دندان هایتان را زرد کنند. هندی ها به طور سنتی از روغن هایی مانند روغن آفتابگردان یا روغن کنجد برای شستشوی دهان استفاده می کردند. ولی هر نوع روغن دیگری نیز کارساز است.

یکی از پرطرفدارترین روغن ها، روغن نارگیل می باشد. چون هم مزه خوبی دارد هم برای سلامتی بسیار مفید می باشد. این روغن مقدار زیادی اسید لوریک دارد که به ضد التهاب بودن و کشتن باکتریها شهرت دارد.

استرپتوکوک موتانس (Streptococcus mutans) یکی از باکتری های اصلی در دهان است موجب جرم گیری دندان و التهاب لثه می شود. یکی از مطالعات نشان داده است که شتسشوی روزانه دهان با روغن کنجد باعث کاهش چشمگیر باکتری استرپتوکوک موتانس در بزاق دهان در کمتر از یک هفته می شود.

روغن گیاهی نارگیل
مسواک زدن با جوش شیرین

جوش شیرین ویژگی سفید کنندگی طبیعی دارد. این ماده ساینده ملایم می باشد که باعث تمیز کردن سطح دندان از لکه ها می شود. به علاوه، جوش شیرین یک محیط قلیایی در دهان ایجاد میکند که باعث جلوگیری از رشد باکتری ها می شود.

برای استفاده از این روش درمان، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با دو قاشق چایخوری آب میکس کنید و دندان ها را با آن مسواک بزنید. توجه داشته باشید که از این روش فقط چند بار در هفته استفاده کنید.

هیدروژن پراکسید یک محلول سفید کننده طبیعی است که باکتری دهان را از بین می برد. بسیاری از محصولات سفید کننده تجاری از آب اکسیژنه در محتویات خود استفاده می کنند، گرچه با غلظت بیشتر نسبت به چیزی که شما درست میکنید.

جهت استفاده میتوانید دو قاشق چایخوری از هیدروژن پراکسید را با یک قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کرده و به صورت خمیردندان درآورده و دندان هایتان را با آن مسواک بزنید.

محدودیت استفاده از این روش فقط چند بار در هفته می باشد تا آسیبی به مینای دندان شما وراد نکند.

استفاده از آب اکسیژنه

با اینکه دندان هایتان با گذشت زمان و مسن تر شدن شما به طور طبیعی زرد رنگ می شوند اما با استفاده از روش هایی می توانید از این کار و بوجود آمدن لکه روی دندان هایتان جلوگیری کنید.

غذاهای فاسد کننده دندان

قهوه، نوشابه، و نوشیدنی های گازدار به فرسوده کننده دندان مشهورند. این بدین معنی نیست که از آنها به هیچ وجه استفاده نکنید ولی سعی کنید استفاده از آنها را محدود کنید چون برای دندان های شما مفید نیستند.

رژیمی که حاوی قند باشد باعث رشد باکتری استرپتوکوک موتانس در دهان شما می شود. این باکتری اصلی ترین باکتری ایجاد جرم و التهاب لثه در دهان شماست. اگر از غذاهای حاوی قند و شیرینیجات استفاده می کنید، بعد از مصرفشان در اولین فرصت ممکن دندانهایتان را مسواک بزنید.

استفاده از کلسیم در رژیم غذایی

درکل هرچیزی که به تقویت مینای دندانتان کمک میکند باعث سفیدی آن هم می شود. غذاهای کلسیم دار مانند شیر، پنیر، و کلم بروکلی باعث محافظت از دندانها در برابر فرسودگی می شوند و مینای دندان را تقویت می کنند.

بلیچینگ چقدر دندان را سفید میکند؟

سفید کردن دندان ها با روش بلیچینگ دندان در افراد مختلف متفاوت می باشد. برای برخی افراد ممکن است سریع تر جواب دهد و برای برخی دیگر کمی زمان ببرد. در کل در روش بلیچینگ دندان ها به صورت طبیعی روشنی به دست می آورند و سفید می شوند. اگر شما دندان های کاملا سفید گچی و به اصطلاح یخچالی می خواهید می توانید از روش لمینت یا کامپوزیت دندان استفاده کنید.

سفید کردن دندان در منزل

هوم بلیچینگ چیست؟ برای سفید کردن دندان در منزل انتخاب های زیادی وجود دارد که معمول ترین آنها را بررسی می کنیم:

به طور مستقیم با استفاده از مسواک یا نوار نازک به دندان متصل می شود. این سفید کننده ها که بر اساس آب اکسیژنه هستند باید در روز یک یا دو بار به دندان متصل شوند و بین 10 تا 14 روز این روند ادامه می یابد. طول عمر این روش 4 ماه یا بیشتر می باشد.

چون خمیردندان ساینده ملایم می باشد، باعث پاک کردن لکه ها از روی دندان می شوند. چون خمیردندان ها شامل مواد شیمیایی و صیقل دهنده هستند، کمک می کنند تا لکه ها از روی دندان بدون کمک سفید کننده ها پاک شوند.

سفید کردن دندان در مطب

آفیس بلیچینگ چیست؟ سفید کردن دندان به کمک متخصص و در مطب باعث سفید شدن سریع دندان هایتان می شود. ابزار های سفید کننده ای که در مطب مورد استفاده قرار می گیرند بسیار قدرتمند تر از ابزاری هستند که در خانه استفاده می شوند. همچنین، حرارت، نور یا ترکیب هردو باعث تسریع و تشدید کردن روند سفیدی دندان می شوند.

تفاوت بلیچینگ دندان در منزل و مطب چیست؟

اگر شما به دنبال سریعترین راه سفید کردن دندان هستید، بلیچینگ در مطب به شما پیشنهاد می شود. بر خلاف بلیچینگ در خانه، نتایج در این نوع بلیچینگ سریع و بعد از یک ساعت کار قابل مشاهده خواهند بود. بلیچینگ در خانه کند تر و برای بازه زمانی 2 تا 4 هفته ای هستند. گرچه شما در خانه خود احساس راحتی بیشتری دارید.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان در مطب
بلیچینگ یا سفید کردن دندان در منزل

تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت

از روش های سفید کردن دندان میتوان به بلیچینگ دندان، کامپوزیت دندان و لمینت اشاره کرد. هر سه این روش ها باعث سفید شدن دندان می شوند ولی بر خلاف لمینت و کامپوزیت دندان، تغییر فرم ظاهری دندان در روش بلیچینگ اتفاق نمی افتد و فقط دندان ها سفید می شوند. در روش بلیچینگ دندان، متخصص (یا خودتان در منزل با استفاده از مواد و روغن های شتسشوی دندان) با استفاده از مواد و ابزار های مخصوص سفید کننده دندان، باعث سفیدی دندان هایتان می شود. در روش لمینت و کامپوزیت دندان، با استفاده از مواد مصنوعی یک لایه بسیار نازک و همرنگ دندان بر روی دندانهایتان قرار می گیرد که علاوه بر سفید کردن دندان، باعث تغییر فرم، اندازه و ظاهر دندانهایتان نیز تغییر می کند.

آیا بلیچینگ دندان درد دارد؟

اصلا نباید نگران این موضوع باشید. چون بلیچینگ دندان نه دردی دارد و نه احساس ناراحتی در شما ایجاد می کند. معمولا افراد موقع بلیچینگ دندان موسیقی گوش می دهند، فیلم نگاه می کنند یا حتی چرت می زنند. بله درست حدس زدید، افراد موقع بلیچینگ بسیار ریلکس هستند.

آیا بلیچینگ دندان دائمی است؟

بلیچینگ دندان به دو روش در منزل و در مطب انجام می گیرد. اگر بخواهید دندانهایتان را با روش بلیچینگ دندان و در مطب متخصص با استفاده از ابزار های مخصوص سفید کنید، این کار به سرعت انجام میگیرد (بین یک الی دو ساعت) و طول عمر آن بین 1 تا 3 سال می باشد.

در روش سفید کردن دندان در منزل، شما با کمک متخصص یا با استفاده از مواد مخصوص و شستشوی دهان با روغن های گیاهی، باعث سفید کردن تدریجی دندانهایتان می شوید و این روش معمولا تا 4 ماه دوام خواهد داشت.

در روش لمینت و کامپوزیت دندان، مواد مصنوعی که بر روی دندانهایتان قرار می گیرد، علاوه بر سفید کردن دندان، تغییر فرم و اندازه آنها، عمر آنها تا 10 سال نیز میتواند باشد.

تمامی این روش های سفید کننده دندان به میزان مراقبت شما از دندانهایتان بستگی دارد. اگر شما توصیه های ایمنی دندان را رعایت کنید و از نوشیدن چای، قهوه و نوشابه های رنگی به میزان زیاد خودداری نمائید و همچنین از کشیدن سیگار پرهیز کنید و بهداشت دندان را رعایت نمائید، دندان هایتان برای مدت طولانی تری سفید باقی می مانند. در غیر این صورت تمامی زحماتی که برای سفید کردن دندانهایتان کشیده اید بیهوده بوده است.

نحوه بلیچینگ دندان

تقریبا تمامی پزشکان بلیچینگ دندان در مطب، استانداردهای معمولی را برای سفید کردن دندان دنبال می کنند که عبارتند از:

 • قبل از درمان، میزان شفافیت دندان هایتان را اندازه گیری می کنند.
  • میزان شفافیت یعنی رنگ دندان حال حاضر خود را با نتیجه کار که روی چارت قرار دارد مقایسه میکنید.
  • این کار یک معیار بهبودی بعد از سفید کردن دندان ارائه می دهد.
  • بعد از اینکه معیار مشخص شد، فرایند سفید کردن دندان آغاز می شود.
 • با ابزار مخصوص دندانتان را صیقل داده می شود.
 • با ابزار جمع کننده، لبهایتان را باز نگه می دارند تا تمامی دندان هایی که موقع خندیدن دیده می شوند نمایان شوند.
 • چشمها، لثه و لب هایتان پوشانده می شوند تا در مقابل ژل سفید کننده محافظت شوند.
  • یک رزین سخت یا یک مسدود کننده لاستیکی مایع مانند دور لثه ها قرار داده می شود.
  • نوک لثه که به دندان ها چسبیده هم پوشانده می شود تا در برابر ژل سفید کننده دندان محافظت شود.
  • در آخر، فقط دندانهایتان نمایان می شوند. این فرایند ممکن است تا 10 دقیقه هم طول بکشد.
 • ژل مخصوص سفید کننده روی دندان قرار داده می شود.
  • این ژل عناصر فعالی مانند آب اکسیژنه یا کاربامید پراکسید را هر ماه یک بار آزاد می کند.
  • سفید کردن دندان طی مراحل 15 تا 20 دقیقه ای انجام می شود.
 • طی هر مرحله، لایه قبلی پاکسازی می شود.
 • با آب فراوان دهانتان شتسشو داده می شود و اگر لازم باشد با ابزاری مخصوص دندانهایتان دوباره صیقل داده می شوند.
 • درجه سفیدی دندانهایتان ارزیابی می شود تا طبق معیارسنجی مشخص شود تا کدام مرحله درمان باید تکرار شود یا خیر.
 • ابزار جمع کننده از روی دهانتان برداشته می شود تا دهانتان شستشو داده شود.

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یا کامپوزیت رزینی، مواد مصنوعی هستند که برای ترمیم دندان های جلو و پر کردن دندان های عقب در کلینیک های دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

مایکروفیل چیست؟ مایکروفیل ها اولین کامپوزیت هایی بودند که معرفی شدند. ذرات مایکروفیل ها اندازه ای بین 10 تا 50 میکرومتر دارند. این ذرات بزرگ قدرت مناسبی ارائه می دهند ولی زیبایی کمی به همراه دارند.

میکروفیل چیست؟ این نوع کامپوزیت ها در اواخر دهه 1970 معرفی شدند. ذرات در این کامپوزیت ها اندازه ای کمتر از 100 نانومتر دارند. میکروفیل ها قابلیت صیقل پذیری بالاتر و زیبایی بیشتری نسبت به مایکروفیلها دارند ولی نسبت به آنها ضعیفتر هستند.

هیبرید، مایکروهیبرید و نانوهیبرید چیست؟ این نوع کامپوزیت ها قدرت مایکروفیل ها و صیقل پذیری و زیبایی میکروفیل ها را با خود به همراه دارند. این کامپوزیت از ذرات مخلوط با اندازه های بین 10 تا 50 میکرومتر و همچنین ذرات کوچکتر از 40 نانومتر تشکیل شده است.

نانوکامپوزیت چیست؟ جدیدترین نوع کامپوزیت ها هستند که از ذراتی با اندازه کوچکتر از 20 نانومتر تشکیل شده اند. چیزی که این نوع کامپوزیت را خاص کرده این است که با کنار هم قرار گرفتن ذرات این کامپوزیت ها، نانو کلاستر تشکیل می شود. که به ذرات کوچکتر اجازه می دهد تا با کنار هم قرار گرفتن، عملکرد ذرات بزرگتر را داشته باشند. نتیجه آن هم قدرت، مقاومت و صیقل پذیری این کامپوزیت می باشد.

کامپوزیت دندان

لمینت دندان و تفاوت آن با روکش دندان

لمینت و روکش دندان (Dental laminate & veneers) هر دو رویه مشترکی جهت بهبود وضعیت ظاهری لبخند افراد دارند. از رنگ گرفته تا شکل و اندازه شان، هر دو اینها درمان هایی برای لبخند های ناخوشایند هستند.

روکش دندان: روکش دندان یک پوسته نازک و همرنگ دندان است که روی سطح دندان قرار میگیرد تا ظاهر دندان را بهبود ببخشد و به فرد لبخندی زیبا هدیه دهد. تراشیدن مینای دندان در این روش بسیار کم است. روکش دندان از دو نوع ماده مختلف به نام کامپوزیت و چینی ساخته می شود. روکش چینی نسبت به کامپوزیت قیمت دوبرابر بیشتر دارد و مینای دندان باید تراش بیشتری بخورد. این روکش ها در صورت آسیب غیر قابل تعویض هستند. هرچند این روکش ها ظاهری طبیعی دارند، بادوام نیز هستند و حداقل 10 سال عمر می کنند.

لمینت دندان: لمینت دندان هم عملکردی مانند روکش دندان دارد و بعضی اوقات این دو اصطلاح به جای هم استفاده می شوند. تفاوت لمینت و روکش دندان در این است که لمینت نسبت به روکش نازک تر می باشد و مینای دندان کمتر تراش میخورد. لمینت را میتوان نسخه پیشرفته روکش چینی دندان نامید در حالی که عملکردشان یکسان است. هرچند وقتی از لمینیت استفاده می شود، مینا و ساختار دندان لازم نیست تغییر کنند که این امر موجب سلامتی دندان در دراز مدت می شود. لمینیت همچنین نسبت به روکش دندان گران تر می باشد.

لمینت دندان
روکش دندان

کدام روش بلیچینگ دندان بهتر است؟

همانطور که در بالا اشاره شد، سفید کردن دندان با سه روش بلیچینگ دندان، لمینت و کامپوزیت دندان انجام می شود. اگر شما به دنبال صرفا سفید کردن دندانهایتان هستید و نمی خواهید تغییری در فرم ظاهری و اندازه دندانهایتان ایجاد نمائید، از روش بلیچینگ دندان استفاده کنید که خود نیز به دو روش در مطب و در منزل انجام میگیرد:

روش در مطب: در این روش باید به مطب متخصص مراجعه نمائید تا با استفاده از ابزارها و مواد مخصوص اقدام به سفید کردن دندانهای شما کند. این روش از سریعترین روش های سفید کردن دندان می باشد که معمولا بین یک تا دو ساعت دندانهایتان را به طور کامل سفید می کند. عمر مفید این روش تقریبا یک تا سه سال می باشد.

روش در منزل: در این روش، خودتان با کمک متخصص یا با استفاده از روغن های گیاهی شستشوی دهان می توانید اقدام به سفید کردن دندان های خود نمائید. این روش تدریجی می باشد (بین 10 الی 14 روز) و روزانه دو بار باید این کار را انجام دهید. عمر مفید در این روش تقریبا 4 ماه می باشد.

اما اگر شما بخواهید علاوه بر سفید کردن دندانهایتان، فرم ظاهری و اندازه آنها را نیز تغییر دهید تا لبخندی زیباتر داشته باشید، می توانید از روش کامپوزیت دندان و لمینت استفاده نمائید که عمر مفید آنها تا 10 سال می باشد ولی از روش بلیچینگ دندان گرانتر هستند.

معایب بلیچینگ دندان

هر فردی از داشتن دندان های سفید لذت می برد و تلاش می کند تا ظاهر دندان های خود را سالم و سفید نگه دارد. روش بلیچینگ دندان علاوه بر اینکه دندان هایتان را سفید می کند، هیچ دردی به همراه ندارد و شما خودتان نیز می توانید این کار را با استفاده از شستشوی دهان با روغن های گیاهی انجام دهید. گرچه بلیچینگ دندان معایبی نیز دارد که عبارتند از:

 • حساسیت دندان: شما ممکن است برای استفاده از محصولات سفید کننده دندان احساس ناراحتی کنید، مخصوصا اگر دندان های حساسی داشته باشید. اما با قرار دادن مواد ضد حساسیت بر روی دندان که 10 دقیقه قبل از بلیچینگ دندان توسط متخصص انجام می شود، بنابراین می توان گفت که در 90 درصد مواقع هیچ حساسیتی برای دندان در پی ندارد.
 • دائمی نبودن: اثرات و مدت زمان بلیچینگ دندان بر روی افراد مختلف، متفاوت می باشد. این مدت زمان سفیدی دندان برای افرادی که سیگار می کشند، چای، قهوه و نوشابه های رنگی به میزان زیاد مصرف می کنند کمتر از افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت می کنند خواهد بود.
 • تغییر در ذائقه غذایی شما: برای اینکه دندانهایتان سفید باقی بمانند و دیرتر تاثیر بلیچینگ خود را از دست بدهند، باید از مصرف برخی غذاها و نوشیدنی ها خودداری نمائید. همچنین از کشیدن سیگار نیز باید پرهیز کنید.
 • فقط دندانهای طبیعی سفید می شوند: باید توجه داشته باشید که دندان هایی که دارای پرکردگی، لمینت و کامپوزیت می باشند، به این روش سفید نمی شوند.

قیمت بلیچینگ دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان به سه روش قیمت گذاری می شود:

 • بلیچینگ در منزل: شامل ساخت پلاک مختص شما و 4 تیوب مواد سفید کننده خانگی با درصد مناسب می باشد. برند آمریکایی آن برای هر فک یک میلیون تومان می باشد.
 • بلیچینگ در مطب: بلیچینگ دندان در مطب بر اساس برندهای مورد استفاده متغیر است. بهترین برند بلیچینگ دندان آمریکایی می باشد که هزینه هر فک یک میلیون تومان است. این شامل یک جلسه 30 دقیقه ای می باشد.
 • بلیچینگ در مطب و منزل: کاملترین روش بلیچینگ دندان می باشد که شامل ترکیب دو روش در مطب و در منزل است. قیمت این روش برای هر فک دو میلیون تومان می باشد.
سفید کردن دندان
فرق لمینت و کامپوزیت
زیبایی

فرق لمینت و کامپوزیت

سوالی که خیلی برای افرادی که به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند پیش می آید این است که فرق بین کامپوزیت و لمینت چیست؟ اگر

سفید کردن دندان
زیبایی

چطور دندان سفید داشته باشیم

برای داشتن چهره ای زیبا وجود دندان سفید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل است که دندان های خراب و زرد شده

سوالات متداول

سفید کردن دندان با سه روش بلیچینگ دندان، لمینت و کامپوزیت دندان انجام می شود. اگر شما به دنبال صرفا سفید کردن دندانهایتان هستید و نمی خواهید تغییری در فرم ظاهری و اندازه دندانهایتان ایجاد نمائید، از روش بلیچینگ دندان استفاده کنید.
اما اگر شما بخواهید علاوه بر سفید کردن دندانهایتان، فرم ظاهری و اندازه آنها را نیز تغییر دهید تا لبخندی زیباتر داشته باشید، می توانید از روش کامپوزیت دندان و لمینت استفاده نمائید که عمر مفید آنها تا 10 سال می باشد ولی از روش بلیچینگ دندان گرانتر هستند.

بلیچینگ در منزل: شامل ساخت پلاک مختص شما و 4 تیوب مواد سفید کننده خانگی با درصد مناسب می باشد. برند آمریکایی آن برای هر فک یک میلیون تومان می باشد.
بلیچینگ در مطب: بلیچینگ دندان در مطب بر اساس برندهای مورد استفاده متغیر است. بهترین برند بلیچینگ دندان آمریکایی می باشد که هزینه هر فک یک میلیون تومان است. این شامل یک جلسه 30 دقیقه ای می باشد.
بلیچینگ در مطب و منزل: کاملترین روش بلیچینگ دندان می باشد که شامل ترکیب دو روش در مطب و در منزل است. قیمت این روش برای هر فک دو میلیون تومان می باشد.

بلیچینگ یا سفیدکردن دندان، فرایند یا روش درمانی است که باعث سفید شدن دندان افراد می شود. این روش معمولا زمانی استفاده می شود که با گذشت زمان و مسن تر شدن افراد، دندان هایشان به طور طبیعی یا به دلایل دیگر رو به زرد شدن می روند.

سریعترین راه سفید کردن دندان، بلیچینگ دندان می باشد.

عوامل مختلفی را جهت کدر و از دست دادن شفافیت و درخشندگی دندان می توان نام برد. بعضی از غذاها باعث لکه دار شدن مینای دندان می شوند که بیرونی ترین بخش دندان می باشد. جرم گذاری دندان هم از طرفی ممکن است باعث زرد نشان دادن دندان شود. این نوع از رنگی شدن دندان ها معمولا با برخی روش های سفید کننده دندان از بین می روند. بعضی اوقات هم زردی دندان به خاطر فرسوده شدن مینا اتفاق می افتد.

از روغن گیاهی استفاده کنید
مسواک زدن با جوش شیرین
از آب اکسیژنه استفاده کنید
جلوگیری از بوجود آمدن لکه ها
غذاهای فرسوده کننده دندان را محدود کنید
مصرف قند را محدود کنید
در رژیم غذایی خود به وفور از کلسیم استفاده کنید

سفید کردن دندان ها با روش بلیچینگ دندان در افراد مختلف متفاوت می باشد. برای برخی افراد ممکن است سریع تر جواب دهد و برای برخی دیگر کمی زمان ببرد. در کل در روش بلیچینگ دندان ها به صورت طبیعی روشنی به دست می آورند و سفید می شوند. اگر شما دندان های کاملا سفید گچی و به اصطلاح یخچالی می خواهید می توانید از روش لمینت یا کامپوزیت دندان استفاده کنید.

هوم بلیچینگ (سفید کردن دندان در منزل)
آفیس بلیچینگ (سفید کردن دندان در مطب)

اگر شما به دنبال سریعترین راه سفید کردن دندان هستید، بلیچینگ در مطب به شما پیشنهاد می شود. بر خلاف بلیچینگ در خانه، نتایج در این نوع بلیچینگ سریع و بعد از یک ساعت کار قابل مشاهده خواهند بود. بلیچینگ در خانه کند تر و برای بازه زمانی 2 تا 4 هفته ای هستند. گرچه شما در خانه خود احساس راحتی بیشتری دارید.

اصلا نباید نگران این موضوع باشید. چون بلیچینگ دندان نه دردی دارد و نه احساس ناراحتی در شما ایجاد می کند. معمولا افراد موقع بلیچینگ دندان موسیقی گوش می دهند، فیلم نگاه می کنند یا حتی چرت می زنند. بله درست حدس زدید، افراد موقع بلیچینگ بسیار ریلکس هستند.

بلیچینگ دندان به دو روش در منزل و در مطب انجام می گیرد. اگر بخواهید دندانهایتان را با روش بلیچینگ دندان و در مطب متخصص با استفاده از ابزار های مخصوص سفید کنید، این کار به سرعت انجام میگیرد (بین یک الی دو ساعت) و طول عمر آن بین 1 تا 3 سال می باشد.