اصلاح طرح لبخند در چه کسانی انجام می شود؟

اصلاح طرح لبخند

دکتر انصاری مهر با بیش از بیست سال تجربه در رشته دندانپزشکی زیبایی لبخند های زیادی را طراحی و اصلاح کرده اند.

این اصلاح و طراحی کردن لبخند می تواند از موارد جزیی که نیاز به استفاده از باندینگ و تغییرات جزیی در شکل و فرم دندان تا طراحی و اصلاح لبخند های پیچیده با تغییر و بازسازی کامل دندان ها را در بر می گیرد.

طرح لبخند دندان چیست؟

طرح لبخند چیست؟ اگر شما به واسطه موقعیت شغلی و اجتماعی خود نیاز به برقراری ارتباط با افراد را دارید، قطعا یکی از عوامل ارتباط موثر لبخند زدن می باشد. داشتن لبخندی زیبا همواره دلنشین است. اما لبخندی که با اجزای صورت و چهره فرد هماهنگ باشد دلنشین تر است و در ارتباط موثر با افراد تاثیر بسزایی دارد. داشتن دندان هایی صاف، یکدست و درخشان برای هر فردی جذاب می باشد و زیبایی بی نظیری به چهره وی می بخشد.

طبق تحقیقاتی که انجام شده، دومین فاکتور زیبایی صورت، داشتن لبخندی زیبا و دلنشین می باشد (اولین فاکتور چشم است). طراحی لبخندی زیبا حاصل دندان ها با اجزای صورت که شامل شکل صورت، رنگ پوست، فرم لب ها و گونه، طرح و فرم لثه و رنگ و موقعیت دندان ها است، می باشد. با ترکیب این اجزا با هم یک منحنی شکل میگیرد که به آن خط لبخند گفته می شود و باعث زیبایی و داشتن چهره ای شاد و دلنشین خواهد شد.

طرح لبخند - اصلاح طرح لبخند چیست؟

طراحی لبخند، مجموعه ای از طرح درمان درست است که به داشتن لبخندی زیبا می انجامد. این درمان ها با آنالیز صورت و لبخند هر فرد، روابط بین اجزای صورت را شناسایی کرده و بهترین طرح لبخند لب را ارائه می دهد. این درمان ها شامل اصلاح لثه های ناصاف و بدشکل و همچنین اصلاح دیگر مشکلات دندان می باشد. با این روش های درمانی می توانید طول، عرض، رنگ، شکل و فرم دندان هایتان را تغییر دهید تا متناسب ترین لبخند را داشته باشید. این روش صرفا یک درمان زیبایی به حساب نمی آید بلکه با تشخیص مشکلات کارکردی، دندان ها هم معاینه می شوند.

ایمپلنت طرح لبخند

ایمپلنت دندان جایگزینی برای ریشه دندان می باشد. در این روش درمانی، دندان های از بین رفته جایگزین دندان مصنوعی که پایه از جنس فلز (معمولا تیتانیوم) دارد می شود. ایمپلنت دندان یک درمان دائمی محسوب می گردد و دندان جایگزین شده عملکردی دقیقا مشابه دندان واقعی خواهد داشت.

ایمپلنت دندان مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که برخی از آنها را بررسی میکنیم:

بهبود ظاهر دندان

ایمپلنت دندان دقیقا شکلی مانند دندان واقعی دارد و به دلیل جوش خوردن با استخوان فک، یک روش درمانی دائمی محسوب می شود.

بهبود سخن گفتن فرد

با دندان های چفت نشده، ممکن است موقع حرف زدن، این دندان ها در دهان شما ثابت نباشد و لیز بخورند. این باعث ایجاد اختلال در حرف شدن شما خواهد شد. ایمپلنت دندان باعث می شود بدون هیچ نگرانی سخن بگویید.

بهبود اعتماد به نفس

این روش درمانی به علت دائمی بودن، ارائه دندانی زیبا با عملکردی دقیقا مشابه دندان واقعی و ثابت بودن باعث بهبود اعتماد به نفس فرد می شود.

بهبود بهداشت دهان

ایمپلنت دندان، به دندان های مجاور بستگی ندارد و کاملا مستقل می باشد. به همین علت، دندان های دیگر تغییر نمی یابند و سالم باقی می مانند. این کار افزایش بهداشت دهان را در پی خواهد داشت.

دوام طولانی

اکثر ایمپلنت ها بسیار با دوام هستند و حداقل سالها این دوام خود را حفظ می کنند. با مراقبت خوب، ایمپلنت ها مادام العمر خواهند بود.

موفقیت در ایمپلنت کردن دندان بستگی به این عامل دارد که این ایمپلنت در کدام قسمت فک جایگذاری شود. در حالت عادی نرخ موفقیت ایمپلنت، 98 درصد می باشد و با مراقبت های درست، این ایمپلنت ها مادام العمر می باشند.

اصلاح طرح لبخند لمینت

داشتن لبخندی زیبا یکی از مولفه های زیبایی محسوب می شود. ظاهر دندان های شما تاثیر بسزایی در اعتماد به نفستان خواهد داشت. در نگاه اول، باعث جذابیت و جوان تر نشان دادن شما خواهد شد. اگر به علت فاصله بین دندانهایتان نمیتوانید لبخند بزنید و ارتباط موثری با افراد برقرار کنید، این دیگر یک مشکل غیر قابل حل نمی باشد. به لطف لمینت و روکش دندان، بسیاری از مشکلات دندانهایتان برطرف میگردد.

لمینت و روکش دندان بخشی از دندانپزشکی زیبایی محسوب میشوند که به شما دندان هایی سفید و درخشان هدیه میدهند. لمینت یک لایه نازک، مقاوم و به رنگ دندان طبیعی است که جلوی دندان های فرد متصل میشود و اغلب مشکلات دندانها مانند بدشکلی، بدرنگی، کوتاهی و … را برطرف میکند. این لایه متناسب با شکل و ویژگی های دندانی، برای هر فرد به صورت منحصر به فرد ساخته می شود.

لمینت را می توان به دو دسته لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت تقسیم کرد:

لمینت سرامیکی

این نوع لمینت ها اغلب از جنس چینی یا سرامیکی هستند و نسبت به لمینت های کامپوزیتی، از ثبات رنگی و زیبایی بیشتر برخوردار هستند. همچنین این لمینت ها مقاومت بالایی نیز دارند.

در این روش درمانی، ابتدا مقداری از مینای دندان تراشیده می شود و پس از قالب گیری، یک ترمیم موقت روی دندان قرار میگیرد. قطر این نوع لمینت ها تقریبا نیم میلیمتر هستند و از ترکیب چند لایه سرامیکی ساخته می شوند. سپس با استفاده از باند های رزینی بر روی دندان چسبانده می شوند. هدف از این روش درمانی، زیبا نشان دادن دندان های پوسیده و ترمیم آنها، رفع لکه های دندان، تغییر رنگ دندان، حذف فواصل بین دندانها، ترمیم لب پریدگی دندان و مرتب سازی آنها می باشد.

قیمت ونیر دندان سال ۱۴۰۰

لمینت کامپوزیتی​

نام دیگر این نوع لمینت ها ونیر می باشد. لمینت های کامپوزیتی نیز از یک لایه نازک از جنس کامپوزیت ساخته و جلوی دندان ها قرار گرفته که باعث ایجاد طرح لبخند کامپوزیت میشود. از مزایای این نوع لمینت ها می توان به قیمت بسیار پایین آنها نسبت به لمینت های سرامیکی نام برد. همچنین این نوع لمینت ها را میتوان در یک جلسه درمانی نیز به صورت کامل انجام داد. از دیگر مزایای لمینت های کامپوزیتی میتوان به تراش خوردن کمتر مینای دندان نسبت به روش لمینت سرامیکی اشاره کرد.

بلیچینگ (سفید کردن) دندان

بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان، باعث زیبایی لبخند و درخشندگی دندان هایتان می شود. در این روش، لکه های ایجاد شده روی دندان که در اثر گذشت زمان و همچنین مصرف نوشیدنی های گازدار و استعمال دخانیات بر روی دندان ایجاد شده، از بین می روند.

بلیچینگ دو نوع می باشد: بلیچینگ در مطب و بلیچینگ در منزل. روش بلیچینگ در مطب که توسط متخصص و با استفاده از بهترین ابزار ها انجام میگیرد. در این روش دندان ها بسیار سریع تر نسبت به روش بلیچینگ در منزل سفید می شوند. عمر این روش درمانی بین 1 تا 3 سال می باشد. در روش بلیچینگ در منزل، با استفاده از کیت مخصوص میتوانید اقدام به سفید کردن دندانهایتان کنید. اما این روش ماندگاری روش بلیچینگ در مطب را ندارد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که بلیچینگ فقط دندان های طبیعی را سفید می کند و چنانچه دندان های شما دارای لمینت یا کامپوزیت باشند، از این روش درمانی نمیتوانید استفاده کنید.

    طراحی لبخند هالیوود

دندانپزشکی زیبایی

این نوع دندانپزشکی، هنر تشخیص و درمان انواع بدشکلی ها و پوسیدگی های دندان های فرد می باشد که موجب لبخندهای زیبا در فرد می شود. در این روش درمانی سعی بر این است که شکل صحیح دندان ها و عملکرد آنها بازیابی شود و بهداشت دندان فرد به وضعیت سالم خود بازگردد. امروزه در راستای تولید مواد ترمیمی دندان تحقیقات گسترده ای صورت می گیرد تا در خصوص مشخصات فیزیکی و مکانیکی، بیشترین شباهت را با دندان های طبیعی به دست آورند تا بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته بوجود آید. یکی از ویژگی هایی که در سالهای گذشته در دندانپزشکی ترمیمی جایگاه ویژه ای پیدا کرده، مواد سفید کننده دندان می باشد. از عواملی که در انتخاب مواد بازسازی دندان مورد استفاده قرار می گیرد، وسعت پوسیدگی دندان، شرایط دهانی، نیازهای زیبایی و تشخیص متخصص است. از انواع دندانپزشکی ترمیمی می توان به بلیچینگ، روکش دندان، لمینت و … نام برد.

روش های زیبایی دندان

اگر به دنبال طرح لبخند فانتزی، طرح لبخند هالیوودی، زیبا و متناسب با چهره خود هستید، چند انتخاب برای درمان و زیبایی دندان های خود دارید. امروزه دندانپزشکی زیبایی متقاضیان زیادی دارد و متخصصان قادر هستند تا دندان هر فردی را با هر مشکلی که دارند، ترمیم و درمان کنند و لبخندی زیبا و دلنشین به این افراد هدیه دهند. برخی از این روش های زیبایی عبارتند از:

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان

درمانی برای سفید کردن دندان های رنگی یا جرم گرفته می باشد که از این روش می توان در مطب یا خانه استفاده کرد.

روکش دندان

روکش دندان یک لایه نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت است که توسط قالبهایی و مختص دندان های هر فرد درست می شود و در قسمت دندان های جلویی به کار می رود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک دندان مصنوعی با پایه های فلزی و اغلب از جنس تیتانیوم می باشد که جایگزین دندان های از بین رفته می شود و یک روش درمانی دائمی محسوب می شود.

تغییر شکل دندان

که از آن به عنوان تغییر شکل مینای دندان نیز یاد می شود. در این روش قسمتی از مینای دندان جهت زیبایی آن پر یا تغییر شکل پیدا می کند.

ارتودنسی

این روش درمانی فقط مختص کودکان نیست و هر فردی که دندان های کج و بدشکلی داشته باشد می تواند از این روش درمانی جهت یکدست کردن دندان های خود استفاده کند.

جراحی زیبایی لثه

یکی از گزینه های دندانپزشکی طرح لبخند، جراحی زیبایی لثه می باشد. پیدا نبودن لثه در یک لبخند کامل، از عوامل زیبایی دندان هایی زیبا و در نتیجه لبخندی دلنشین خواهد بود. زیبایی لبخند با لثه های طبیعی نیز امکان پذیر است. برای اینکار، لثه ها باید هنگام لبخند زدن، با دندان ها تناسب داشته باشند. در هنگام لبخند زدن، ظاهر شدن کمی از لثه طبیعی می باشد و مشکلی ندارد ولی این ظاهر شدن نباید بیش از حد باشد تا باعث از دست رفتن زیبایی دندان ها نشود. در معیار زیبایی لبخند، لثه ها نباید بیشتر از 2 میلی متر پیدا باشند.

خط لثه افراد با یکدیگر متفاوت است. در عمل زیبایی لثه، این خط تغییر شکل پیدا می کند. فرایند این عمل شامل برداشتن و جداسازی بافت های اضافی در اطراف دهان فرد می شود. اگر شما بیماری لثه داشته باشید، عمل لثه یک ضرورت درمانی محسوب می شود ولی متخصص سعی می کند تا این بیماری را در وهله اول بدون جراحی درمان کند. این درمان شامل استفاده از آنتی بیوتیک ها جهت از بین بردن باکتری و عفونت و همین طور تمیز کردن دندان ها جهت بازیابی سلامت لثه می باشد. اگر این روش های درمانی برای فرد پاسخگو نباشد، متخصص از روش جراحی برای ترمیم لثه استفاده خواهد کرد.

از دلایل عدم زیبایی دندان ها و طرح لبخند می توان به نبود تناسب بین فک بالا و پایین، کوتاهی لب بالا و تحرک زیاد از حد لب بالا اشاره کرد. از دلایل ایجاد بیماری های لثه، رعایت نکردن بهداشت دهان و ورود میکروب ها به لثه ها و تحلیل و از بین بردن استخوان که در نهایت می تواند باعث از دست دادن دندان ها شود. از دیگر علت های آن فشار بالای فکی، عضلانی روی دندان ها می باشد که می تواند در خواب یا بیداری اتفاق بیفتند.

هزینه طرح لبخند چقدر است؟

هزینه لبخند لثه ای (ليفت لثه) برای بیماران در هر کلینیک طرح لبخند متفاوت است و حتی هر دندان پزشک هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای (ليفت لثه) را متفاوت از دیگری طلب می کند. با این حال، هزینه های اجتماعی و عاطفی لبخند لثه نمای شما بسیار بیشتر از هزینه اصلاح لبخند لثه نما است. مقدار هزینه اصلاح لبخند لثه ای (ليفت لثه) در کلینیک ما پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.

مراحل اصلاح طرح یک لبخند از معاینه اولیه، گفت و گو با مراجعه کننده، عکسبرداری زیبایی از خارج و داخل دهان و ویدیو از لبخند ، حرکت و پوزیشن دندان ها نسبت به لب هنگام صحبت و ست کامل رادیوگرافی و در بعضی موارد اسکن فک و دهان آغاز و سپس با استفاده از نرم افزار های به روز دنیا در طراحی لبخند و اجرای طراحی که با مراجعه کننده مورد بررسی و تایید قرار گرفته است می باشد.

یکی از مهمترین مراحل این طراحی خواسته های مراجعه کننده است.در مشاوره اولیه دکتر انصاری مهر، نیاز ها و خواسته های بیمار را به دقت ثبت می کند تا در پایان درمان نیاز های مراجعه کننده برآورده شود.

استفاده از نرم افزار های دندانپزشکی دیجیتال برای طراحی لبخند در چند سال گذشته به دقت و ظرافت این هنر افزوده است. دکتر انصاری مهر به دلیل آشنایی با بسیاری از سیستم های دیجیتال که هر روزه در حال پیشرفت و گسترش خدمات خود هستند، امکان مطالعه بررسی و انتخاب بهترین سیستم را داشته و همواره با شرکت در کنفرانس ها و نمایشگاه های مختلف خود را با تحولات دنیای دندانپزشکی همگام نگه داشته اند.

در دندانپزشکی زیبایی به غیر از تمرکز بر روی دندان ها به فاکتور های دیگری مانند پوزیشن لب ها هنگام صحبت و لبخند زدن، سایه های داخل دهان، گوشه های لب ها و خط ها یا چین و چروک های قسمت لب و دهان نیز توجه شده و تمامی این فاکتورها در طراحی نهایی برای ایجاد یک هارمونی کامل لحاظ می شوند.

زیبا سازی دندان با تغییر در شکل و خطوط دندان:

تغییر شکل و خطوط دندانها جهت زیباسازی آنها یکی از راه های صحیح کردن نقوص ظاهری دندانهاست که با تغییر جزیی در شکل، اندازه و موقعیت دندان دست یافتنی است.از آنجایی که این تغییرات جزیی است در بیشتر اوقات نیازی به استفاده از بی حسی نخواهد بود.

قبل از شروع این مهم ، دکتر انصاری مهر دندانپزشک زیبایی از کلینیک رایان، با طرح دیجیتالی لبخند شما تغییرات دست یافتنی پس از زیباسازی دندان ها با این متد را نشان داده و سپس با اجرای این تغییرات که گاهی نیاز به تکنیک باندینگ هم دارد.

یکی از دلایل نارضایتی بیماران از لبخندشان ناهمواری و ناصافی دندان هاست .علت این ناهمواری گاهی اوقات بیرون آمدن ناصحیح دندان ها یا حتی شکستگی کوچک لبه دندان می باشد.

دکتر انصاری مهر در کلینیک رایان از تصویر برداری دیجیتالی استفاده می کند، این سیستم با وارد کردن عکس دیجیتالی و سیستم نرم افزار طراحی دندان امکان تغییر اندازه، طول و خطوط دندانها را مهیا می کند تا نتیجه نهایی پیش از اجرا آن مورد بررسی قرار گیرد.

عوارض اصلاح طرح لبخند
زیبایی

عوارض اصلاح طرح لبخند

از مهمترین قیاس ها در زیبایی چهره و صورت شما داشتن لبخند زیبا می باشد. مطالعات نشان می دهند که بهره مندی از لبخند زیبا

اصلاح طرح لبخند در چه کسانی انجام می شود؟
زیبایی

طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند اصلاح طرح لبخند یعنی وقتی شما دندان های سالمی دارید ولی فکر میکنید به دلیل سایز نامناسب، به هم ریختگی و رنگ

سوالات متداول

انواع روش های طرح لبخند کدامند؟
ایمپلنت دندان
لمینت دندان
بلیچینگ یا سفید کردن دندان
جراحی لثه

طبق تحقیقاتی که انجام شده، دومین فاکتور زیبایی صورت، داشتن لبخندی زیبا و دلنشین می باشد (اولین فاکتور چشم است). طراحی لبخندی زیبا حاصل دندان ها با اجزای صورت که شامل شکل صورت، رنگ پوست، فرم لب ها و گونه، طرح و فرم لثه و رنگ و موقعیت دندان ها است، می باشد. با ترکیب این اجزا با هم یک منحنی شکل میگیرد که به آن خط لبخند گفته می شود و باعث زیبایی و داشتن چهره ای شاد و دلنشین خواهد شد.

بهبود ظاهر دندان
بهبود سخن گفتن
بهبود اعتماد به نفس
بهبود بهداشت دهان

این خدمات شامل : ترمیم، درمان ریشه، ایمپلنت، لمینیت و سفید کردن دندان ها می‌باشد. لیست خدمات کلینیک دندانپزشکی رایان واقع در میرداماد را در لیست خدمات مشاهده نمایید.

پیدا نبودن لثه در یک لبخند کامل، از عوامل زیبایی دندان هایی زیبا و در نتیجه لبخندی دلنشین خواهد بود. زیبایی لبخند با لثه های طبیعی نیز امکان پذیر است. برای اینکار، لثه ها باید هنگام لبخند زدن، با دندان ها تناسب داشته باشند.

هزینه لبخند لثه ای (ليفت لثه) برای بیماران در هر کلینیک طرح لبخند متفاوت است و حتی هر دندان پزشک هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای (ليفت لثه) را متفاوت از دیگری طلب می کند. با این حال، هزینه های اجتماعی و عاطفی لبخند لثه نمای شما بسیار بیشتر از هزینه اصلاح لبخند لثه نما است. مقدار هزینه اصلاح لبخند لثه ای (ليفت لثه) در کلینیک رایان پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.