عکس کامپوزیت دندان

عکس کامپوزیت دندان

عنوان‌ها

رزین های کامپوزیتی یا پرکردگی های همرنگ دندان، دوام و مقاومت خوبی در برابر شکستگی های کوچک تا متوسط ​​که نیاز به تحمل فشار متوسط ​​ناشی از جویدن مداوم دارند، فراهم می کنند. آن ها را می توان برای ترمیم دندان های جلویی و همچنین دندان های عقب تر استفاده نمود. کامپوزیت انتخاب خوبی برای افرادی است که ترجیح می دهند پرکردگی آن ها طبیعی تر به نظر برسد. علاوه بر این کامپوزیت یک روش مناسب برای سفید و یکدست کردن دندان ها به شمار می آید. عکس کامپوزیت دندان نشان دهنده تفاوت های قبل و بعد می باشد.

عکس از کامپوزیت دندان شکسته قبل و بعد
عکس از کامپوزیت دندان شکسته قبل و بعد

پرکننده های کامپوزیت ترکیبی به رنگ دندان و معمولا از جنس سرامیک هستند که آن ها را به گزینه ای عالی برای دندان هایی تبدیل می کند که هنگام صحبت یا لبخند دیده می شوند. پر کردن با کامپوزیت برای ترمیم دندانی استفاده می‌شود که تحت تأثیر پوسیدگی، ترک، شکستگی و غیره قرار گرفته است.

انواع مختلفی از مواد پرکننده موجود است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. بیمار و دندانپزشک می توانند در مورد بهترین گزینه ها برای ترمیم دندان های بیمار صحبت کنند. پرکننده های کامپوزیت دندان به همراه پرکننده های آمالگام نقره امروزه بیشترین استفاده را دارند. از آنجایی که پرکننده های کامپوزیت به رنگ دندان هستند، می توانند کاملاً با رنگ دندان های موجود مطابقت داشته باشند و از نظر زیبایی برای استفاده در دندان های جلویی یا نواحی قابل رویت تر دندان ها مناسب تر هستند.

عکس کامپوزیت دندان شکسته قبل و بعد
عکس کامپوزیت دندان شکسته قبل و بعد

مانند بسیاری از ترمیم های دندان، پر کردن کامپوزیت دائمی نیست و ممکن است روزی مجبور به تعویض شود اما در مقایسه با سایر روش ها بسیار بادوام هستند و سال ها دوام خواهند داشت و لبخندی زیبا و ماندگار به شما می بخشند.

بیشتر بدانید
هیلینگ اباتمنت چیست؟

عکس کامپوزیت دندان و کاربرد این ماده

در ادامه می توانید عکس های بیشتری از کامپوزیت دندان ملاحظه فرمایید. پرکننده های کامپوزیت برای ترمیم دندان های ترک خورده یا شکسته شده موثر هستند زیرا با دندان بیمار ترکیب شده و ظاهری طبیعی به فرد می بخشد.

عکس پر کردن دندان با کامپوزیت همرنگ دندان
عکس پر کردن دندان با کامپوزیت همرنگ دندان

مزایای کامپوزیت

  • پرکننده های کامپوزیت به طور یکپارچه با دندان های طبیعی شما ترکیب می شوند و آن ها را تقریبا نامرئی می کند.
  • مواد رزین موجود در پرکننده های کامپوزیت یک پیوند قوی با دندان شما ایجاد می کند.
  • آنها بادوام هستند و می توانند فشار و استفاده مداوم از دندان ​​را تحمل کنند.
  • این مواد ترمیم کننده بسیار مناسبی برای دندان های جلو و عقب هستند.
  • کامپوزیت برای تغییرات زیبایی مانند تغییر رنگ یا شکل دندان ها استفاده شود.
عکس کامپوزیت دندان قبل و بعد
عکس کامپوزیت دندان قبل و بعد

باندینگ کامپوزیت چیست؟

باندینگ کامپوزیت راه حلی برای آسیب های جزئی یا شکاف در دندان ها ارائه به شمار می آید. باندینگ معمولاً برای پر کردن پوسیدگی ها، شکستگی ها یا شکاف بین دندان ها یا برای رفع تغییر رنگ استفاده می شود. یک رزین کامپوزیت به دندان چسبانده می شود و برای بازیابی ظاهر اولیه آن شکل می گیرد. رنگ رزین با دندان‌های شما مطابقت دارد، بنابراین به نظر می‌رسد که بخشی طبیعی از دندان است.

عکس پر کردن دندان با کامپوزیت
عکس پر کردن دندان با کامپوزیت

مزایای کامپوزیت چیست؟

باندینگ کامپوزیت معمولاً تنها با یک بار مراجعه به دندانپزشک قابل انجام است. این یک راه سریع و موثر برای رفع مشکلات جزئی زیبایی است. کامپوزیت به محض استفاده از اشعه ماورا بنفش سخت خواهد شد و در نتیجه دندانی ایجاد می شود که حتی می تواند تا پایان عمر برای فرد کارایی داشته باشد.

بیشتر بدانید
جراحی لثه برای روکش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter