عکس و فیلم کامپوزیت دندان

فیلم کامپوزیت دندان

عنوان‌ها

کامپوزیت دندان که به عنوان رزین کامپوزیت نیز شناخته می شود، تکنیکی است که موادی را به دندان های بیمار اضافه می کند تا شکل آن ها را تغییر دهد و یکدست شوند.کامپوزیت دندان گزینه ای جذاب برای بسیاری از افرادی است که به دنبال زیبا سازی ظاهر لبخند خود هستند و یا دارای دندان های آسیب دیده و شکسته دارند. این روش اغلب می تواند طی یک جلسه کامل شود، ممکن است برای این عمل نیازی به بی حسی موضعی نباشد و در مقایسه با سایر روش های زیبایی دندان ارزان تر است. نسبت به روش های جایگزین مانند روکش و لمینت کمتر از دندان طبیعی را تراش می دهد. فیلم کامپوزیت دندان مراحل این نوع درمان را به خوبی نشان می دهد.

کامپوزیت برای دندان های کج

کامپوزیت می تواند به بهبود ظاهر دندان های کمی کج کمک کند و همچنین اصلاح طرح لبخند را به دنبال داشته باشد. با افزودن مقداری رزین در مکان های استراتژیک، دندانپزشک می تواند دندان های نامرتب را پنهان نموده و ظاهر لبخند بیمار را بهبود بخشد. هم چنین اصلاحات جزئی نیز با استفاده از کامپوزیت قابل انجام است. هنگامی که دندان ها به شدت نامرتب هستند، قبل از کامپوزیت ، درمان ارتودنسی توصیه می شود.

فیلم کامپوزیت دندان

کامپوزیت برای دندان های پایین

باندینگ کامپوزیت می‌تواند برای بهبود زیبایی دندان ‌های پایین نیز استفاده شود، اما برخی از عوامل وجود دارد که قبل از انجام آن باید در نظر گرفته شوند، مانند بایت بیمار و نحوه برخورد دندان‌ های بالا و پایین.

بیشتر بدانید
باندینگ دندان چیست؟

باید توجه داشت که اگر بیمار از دندان قروچه رنج می برد، باندینگ دندان گزینه خوبی نیست زیرا رزین کامپوزیت آنقدر قوی نیست که در برابر نیروها مقاومت کند و ممکن است شکسته شود.

کامپوزیت برای از بین بردن فاصله زیاد میان دندان ها

کامپوزیت گزینه بسیار خوبی برای بستن فاصله های کوچک یا بزرگ بین دندان ها است. چه برای یک شکاف یا چند شکاف بین تمام دندان ها، می توان با استفاده کامپوزیت به نتایج شگفت انگیزی رسید.

دندانپزشک رزین کامپوزیت را روی دندان ها قرار می دهد و در صورت عدم امکان بستن کامل، شکاف های بین آن ها را می بندد یا آن ها را بازتر می کند.

با این حال، اگر شکاف بیش از حد بزرگ باشد، دندانپزشک ممکن است یک درمان سریع ارتودنسی را قبل از شروع باندینگ در نظر بگیرد تا دندان شکل ناهنجار پیدا نکند.

مزایای کامپوزیت دندان

روش کامپوزیت مزایای زیادی دارد که حتی در فیلم کامپوزیت دندان نیز قابل مشاهده است. این مزیت ها عبارت اند از:

بدون درد : با استفاده از این روش بیمار دچار درد زیادی را تحمل نمی کند.

بدون سوراخ کردن : برای زیبا ساختن ظاهر دندان و یکدست شدن آن ها لزومی به تراشیدن یا سوراخ کردن آن ها نیست.

دوام بالا : اگر بیمار به خوبی از کامپوزیت مراقبت کند و مرتباً به متخصص بهداشت مراجعه کند، کامپوزیت سال های سال دوام خواهد داشت.

بدون نیاز به کار آزمایشگاهی : در این روش نیازی به ارسال مواد به لابراتوار نیست و می توان در یک بار مراجعه به دندانپزشک انجام داد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter