عکس ایمپلنت دندان

عکس ایمپلنت دندان

عنوان‌ها

ایمپلنت دندان ساختاری است که جایگزین دندان از دست رفته می شود. جراح با دستگاه و تجهیزات پیشرفته پیچ مانند، ایمپلنت را در استخوان فک قرار می‌دهد که به عنوان لنگر یا پایه برای دندان مصنوعی به نام تاج، عمل می‌کند. وسیله ای به نام اباتمنت دندان مصنوعی را به ایمپلنت دندان متصل می کند و در ادامه تاج دندان در ایمپلنت به صورت سفارشی ساخته می شود تا متناسب با ساختار دهان فرد باشد و با رنگ دندان‌ های او مطابقت داشته باشد. دندان یا دندان های ایپلنت شده مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند و عملکردشان نیز کاملا مشابه یک دندان طبیعی است. مقایسه عکس ایمپلنت دندان از قبل و بعد طبیعی بودن این روش را به خوبی نشان می دهد.

عکس ایمپلنت دندان فک پایین

ایمپلنت ریشه دندان که یک پایه کوچک از تیتانیوم است در حفره استخوانی دندان از دست رفته قرار می گیرد. همانطور که استخوان فک بهبود می یابد، در اطراف ستون فلزی کاشته شده رشد کرده و آن را به طور ایمن در فک محکم می کند. روند بهبودی می تواند از شش تا 12 هفته طول بکشد.

عکس ایمپلنت دندان

در ادامه می توانید چند عکس و فیلم ایمپلنت دندان را مشاهده نمایید. مراحل ایمپلنت دندان تصویری در فیلم ها قابل دیدن است.

مراحل ایمپلنت دندان

مزیت ها و ویژگی های ایمپلنت دندان

 همان طور که تصاویر ایمپلنت دندان نشان می دهند، ایمپلنت ‌ها دارای مزیت های بیشتری نسبت به پروتزهای متحرک هستند؛ ایمپلنت‌ ها طبیعی‌ تر و راحت ‌تر می باشند، درصد موفقیت بالاتری دارند و همچنین به دلیل بهبود عملکرد جویدن، کاهش خطر ایجاد حفره در دندان‌های مجاور و حفظ بهتر استخوان در محل دندان از دست رفته را به دنبال دارد. ایمپلنت دندان باعث کاهش حساسیت دندان ‌های مجاور نخواهد شد. باید توجه داشت که شرایط کاشت دائمی دندان باید فراهم باشد یعنی دندانپزشک باید تشخیص دهد که استخوان فک برای پیوند آماده است، بنابراین استخوان ‌های بیمار قبل از انجام جراحی ایمپلنت باید سالم باشند.

عکس ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دندانی روشی است که ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند و دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان‌های مصنوعی که ظاهر و عملکردی بسیار شبیه به دندان‌های واقعی دارند، جایگزین می‌کند. جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتزها یا بریج‌کاری‌هایی باشد که به خوبی روی هم قرار نمی‌گیرند و می‌توانند راهکاری را برای زمانی که فقدان ریشه‌های طبیعی دندان اجازه نمی‌دهد پروتزهای مصنوعی یا دندان‌های بریج‌کاری را جایگزین کنند، ارائه دهد.

عکس و تصاویر ایمپلنت دندان

نحوه و مراحل ایمپلنت دندان

نحوه انجام جراحی ایمپلنت دندان به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک بیمار بستگی دارد و به همین دلیل جراحی ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین روش باشد. مزیت اصلی ایمپلنت، پشتیبانی محکم از دندان‌های جدید است، فرآیندی که نیاز به ترمیم استخوان محکم در اطراف ایمپلنت دارد. از آنجایی که این ترمیم استخوان نیاز به زمان دارد، این روند می تواند تا چند ماه طول بکشد.

بیشتر بدانید
کاشت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

جراحی ایمپلنت دندان زمانی ایمن است که یک جراح یا دندانپزشک مجرب و با تجربه آن را انجام دهد. همچنین این تنها گزینه ترمیم دندان است که سلامت استخوان فک فرد را حفظ کرده و رشد آن را تحریک می کند.

آیا هر کسی می تواند ایمپلنت دندانی داشته باشد؟

در بیشتر موارد، هر فردی که به اندازه کافی سالم باشد تا تحت عمل جراحی معمولی کشیدن دندان یا جراحی دهان قرار گیرد، می تواند برای ایمپلنت دندان اقدام نماید. فیلم جراحی ایمپلنت دندان مراحل این کار را به طور کلی نشان می دهد. بیماران باید لثه های سالم و استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت داشته باشند. آن ها همچنین باید به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهند و به معاینه منظم دندانپزشکی پایبند باشند. افراد سیگاری، افرادی که از اختلالات مزمن رنج می برند،مانند دیابت یا بیماری قلبی و یا بیمارانی که پرتودرمانی در ناحیه سر و گردن داشته اند، باید به صورت فردی مورد ارزیابی قرار گیرند. اگر به کاشت ایمپلنت فکر می کنید، با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر.

عکس مراحل ایمپلنت دندان تصویری

چه چیزی در کاشت دندان نقش دارد؟

اولین مرحله در فرآیند کاشت دندان، ایجاد یک برنامه درمانی برای هر بیمار و متناسب با شرایط آن ها است. این روش نیازهای خاص بیمار را برآورده می کند و برای هر یک از دندان های فک بالا و فک پایین هم در بخش های جلو و هم در بخش های عقب تر قابل اجرا می باشد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter