فیلم کاشت ایمپلنت دندان

فیلم ایمپلنت دندان

عنوان‌ها

ایمپلنت دندان یکی از مدرن ترین و کارآمدترین روش ها برای جایگزین کردن دندان یا دندان های از دست رفته است و با استفاده از این روش ریشه دندان از دست رفته جایگزین می شود و دندان جدید را در جای خود نگه می دارد. یکی از مهم ترین دلایلی که این روش را منحصر به فرد می سازد، پیوند ایمپلنت با استخوان فک است که در نهایت همانند یک دندان طبیعی درون دهان قرار گرفته و مانند آن رفتار می کند. ایمپلنت دندان بر هیچ یک از دندان های دیگر تاثیری نمی گذارد و خود تکیه گاه خود می باشد، بنابراین از طول عمر و دوام بسیار بالایی دارد. فرآیند کاشت در فیلم ایمپلنت دندان نشان داده می شود.

ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت دندان

فیلم ایمپلنت دندان

همان طور که در فیلم جراحی و کاشت ایمپلنت مشاهده شد، پایه ایمپلنت در محل دندان از دست رفته مشابه یک پیچ درون لثه قرار گرفته و با استخوان فک جوش می خورد و پس از آماده شدن پایه، دندان جایگزین بر روی پایه قرار می گیرد. به طور معمول پایه ایمپلنت از تیتانیوم ساخته می شود و به گونه ای با استخوان های انسان ارتباط برقرار می کند که بدن آن را به عنوان یک عنصر بیرونی نخواهد شناخت. هر شخص با مقایسه تصاویر قبل و بعد از ایمپلنت دندان خود می تواند تفاوت چشمگیر را در ظاهر خود دیده و لبخند رضایت بر لب داشته باشد.

کاشت دندان
عکس دندان ایمپلنت

مراحل کاشت دندان

جهت انجام ایمپلنت دندان ابتدا باید از فک و دهان عکسبرداری شود و سپس متخصص با بررسی دقیق، پایه ایمپلنت را در محل مورد نظر قرار دهد. هنگام انجام این فرآیند برای بیمار، از بی حسی موضعی استفاده می شود.

بیشتر بدانید
باندینگ دندان چیست؟

همان طور که در فیلم ایمپلنت دندان دیدیم، در مرحله بعدی پزشک شکاف کوچکی در بافت لثه به وجود می آورد تا استخوان فک بیرون آمده و مشخص شود. در این زمان یک سوراخ کوچک برای کاشت پایه ایمپلنت ایجاد می کند.

پس از آن ایمپلنت در این سوراخ پیچ و محکم می شود و برای پوشش دادن ایمپلنت از یک stop-cap استفاده شده و محل شکاف بخیه می شود.

مراحل ایمپلنت دندان
پایه ایمپلنت دندان

با گذشت 10 روز از پایه گذاری و بخیه، بیمار باید برای کشیدن بخیه ها مراجعه کرده و پزشک نیز ارزیابی های لازم را انجام دهد.

در مرحله بعد پزشک یک بی حسی موضعی کوچک دیگر برای برداشتن stop-cap و بیرون آمدن پایه ایمپلنت انجام می دهد و یک ابتمنت را به ایمپلنت متصل می کند.

پس از آن که محل دندان ترمیم شد و بیمار بهبودی کامل پیدا کرد، پروتز دندانی که از قبل قالب گیری شده بر روی پایه قرار داده شده و با استفاده از پیچ کوچکی این دندان در جای خود مستحکم می شود.

در نهایت نیز تمام بررسی های لازم انجام خواهد گرفت تا از راحت بودن پروتز دندان در دهان اطمینان حاصل گردد که این دندان تا سال های سال و حتی تا پایان عمر بدون هیچ گونه مشکلی در دهان بیمار باقی می ماند.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter