عکس لمینت دندان سرامیکی آماده

عکس لمینت دندان

عنوان‌ها

لمینت دندان بسیار به روکش های دندانی شباهت دارند اما امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند برای زیبا ساختن دندان های خود به جای روکش از لمینت استفاده کنند. بهترین نوع لمینت نوع سرامیکی آن است که به وسیله تکنیک های مدرن و پیشرفته و سرامیک های جدید مانند emax طراحی می شود. لمینت روکش نازکی است که بر روی دندان ها قرار گرفته و با تغییر رنگ، شکل و اندازه آن ها ظاهر کاملا زیبا به دندان ها می بخشد و شخص می تواند براساس سلیقه خود این معیارها را انتخاب نماید. عکس لمینت دندان این ویژگی را به خوبی نشان می دهد.

عکس لمینت دندان قبل و بعد

یکی از پرسش هایی که هنگام لمینت دندان مطرح می گردد میزان مقاومت آن است که باید بگوییم مقاومت دندان را حتی در مقایسه با مینای دندان، افزایش می دهد.

عکس لمینت دندان

در ادامه می توانید چند عکس از لمینت دیده می شود:

عکس لمینت دندان آماده

انواع لمینت

لمینت به دو شکل وجود دارد:

لمینت سرامیکی

این نوع لمینت از نظر شفافیت و جنس تنوع بیشتری دارد و دندانپزشک باید برای جایگذاری آن مقدار اندکی از دندان های بیمار را بتراشد. کیفیت این نوع لمینت بسیار بالا بوده و از لحاظ سفیدی و زیبایی بی نظیر و بی رقیب می باشد. علاوه بر این از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

لمینت سرامیکی در مدت زمان دو تا سه هفته ساخته می شود و از مهم ترین کاربردهای این لمینت دندان می توان به از بین بردن فاصله بین دندان ها، تغییر رنگ دندان ها‌، اصلاح نامرتبی ها، اصلاح کوتاهی و بلندی های دندان، به هم ریختگی ها و … اشاره نمود. با مقایسه عکس لمینت دندان قبل و بعد می توان تفاوت ها را درک کرد. برای انجام لمینت سرامیکی بدون تراش، دندانپزشک از دندان های بیمار قالب گیری کرده و آن را برای ساخت و طراحی نهایی به آزمایشگاه ارسال می کند. در لابراتوار با توجه به قالب گیری انجام شده و درخواست های دندان پزشک لمینت های مورد نظر آماده می شوند.

بیشتر بدانید
طرح لبخند چیست؟

عکس لمینت دندان سرامیکی

لمینت ونیر کامپوزیت

لمینت کامپوزیتی در مقایسه با سرامیک رنگ و ضخامت کمتری دارد و چون نیازی به تراش دندان ندارد، طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است. لمنیت ونیر کمک می کند با توجه به فیزیک صورت و ظاهر فرد، طرح لبخند اصلاح شود. در روش کامپوزیت در مقایسه با روش سرامیکی در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود و معمولا در طی یک جلسه قابل اجرا می باشد.

مزایای لمینت دندان

لمینت دندان همواره یکی از ایده آل ترین گزینه ها برای بهبود طرح لبخند است و در صورتی که دندانپزشک ماهر باشد و از مواد باکیفیت و مرغوب استفاده کند، لمینت سال های طولانی ماندگاری خواهد داشت. برای از بین رفتن لکه های عمیق دندان ها روش های معمول مانند خمیردندان های سفید کننده یا مواد سفید کننده دیگر جوابگو نیستند و جهت پوشاندن آن ها باید از روش لمینت استفاده شود.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter