درمان های مفصل فک

یکی از پچیده ترین مفصلهای بدن بین دو فک بالاو پایین قرار دارد. این مفصل نه تنها در بازشدن دهان نقش اصلی دارد بلکه حرکات فک پایین اعم از حرکت های جانبی و به جلو و عقب نیز توسط این مفصل انجام می شود.

علاوه بر این مفصل عضلات، لیگافتها و استخوان های دیگر نیز در این حرکت دخیل هستند.با گذشت زمان در بعضی افراد علائم درد و ناراحتی و یا محدودیت در باز و بسته کردن دهان یا حرکات فک پایین بوجود می آیند.

این مشکلات را اختلالات مفصلی فک می نامند. دندانپزشکان تبحر و آموزش کامل در بررسی دردهای فک و صورت داشته و می توانند پس از معاینه و انجام تست های لازمه مشخص کنند که علت درد کجاست.آیا درد به دلیل پوسیدگی، عفونت یا اختلالات مفصلی بروز یافته است.

اختلالات مفصلی بهه دلایل مختلفی بروز می کنند. آرتروز، ضربه به فک نحوه تماس فکهای بالا و پایین ، دندان قروچه و استرس می توانند جزو این دلایل باشند.در بعضی موارد یافتن دلیل اصلی این اختلالات ممکن است بسیار مشکل باشد، ولی درمان های شخصی برای بهبود یافتن این اختلالات شناسایی شده اند.

این روش های درمانی عبارتند از، ماساژ و فیزیو تراپی برای شل کردن عضلات فک و تصحیح کردن طرز قرارگیری بدن هنگام نشستن و ایستادن .

در بعضی موارد تجویز دارو برای مدت کوتاه و در بعضی موارد دیگر استفاده از نایت گارد یا همان اسپلینت می تواننند به بهبود شرایط و کاهش درد و ناراحتی کمک کنند.

دکتر انصاری مهراز کلینیک رایان در میرداماد، با استفاده از روش های نوین، معاینه و تستینگ این قسمت پیچیده از صورت علت اصلی این ناراحتی و درد را شناسایی کرده و با تجویز درمان مناسب مشکل شما را بهبود می بخشد .در طول بیش از بیست سال تجربه کاری ایشان موارد بسیاری از این افراد آنالیز و درمان شده اند.