فیلم بلیچینگ دندان

فیلم بلیچینگ دندان

عنوان‌ها

بلیچینگ دندان روشی برای سفید کردن دندان ها است که مانند روش های لمینت و کامپوزیت فرم و شکل دندان را تغییر نداده و تنها رنگ آن را تغییر می دهد. بلیچینگ یک روش سفیدی دندان با سرعت بالا است که هم می توان در مطب دکتر و هم در منزل قابل استفاده است. فیلم بلیچینگ دندان در ادامه مراحل آن را نشان می دهد و عکس بلیچینگ دندان نیز تفاوت ها را به نمایش می گذارد.

چه در مطب دندانپزشک و چه در منزل، از مواد سفید کننده مبتنی بر پراکسید استفاده می شود. روش های خانگی 3٪ تا 20٪ پراکسید (کاربامید یا پراکسید هیدروژن) دارند و مواد مورد استفاده در مطب حاوی 15% تا 43% پراکسید هستند.

در این روش هر چه مدت زمان بیشتری محلول قوی تری را روی دندان های خود نگه دارید، دندان های شما سفیدتر می شوند. با این حال، هر چه درصد پراکسید در محلول سفید کننده بیشتر باشد، باید کوتاه‌ تر روی دندان ‌ها اعمال شود. ماندن ژل برای مدت طولانی باعث کم آبی دندان و افزایش حساسیت دندان می شود. بنابراین بهتر است پیش از شروع حتما با دندانپزشک خود مشورت نموده و در نهایت این کار را در مطب و تحت نظر دندانپزشک انجام دهید. باید توجه داشت که بلیچینگ دندان روکش های چینی یا باندینگ های کامپوزیت رنگ دندان را سفید نمی کند.

فیلم بلیچینگ دندان در منزل

سفید کردن دندان در مطب

فرآیند بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک می تواند دندان ها را سریع تر روشن کند. محلول سفید کننده معمولاً بسیار قوی تر از کیت های خانگی است و همچنین، گرما، نور یا ترکیبی از این دو ممکن است برای تسریع و تشدید فرآیند سفید شدن استفاده شود. در پایان این روش سفید کردن، دندان ها به طور کلی سه تا هشت درجه روشن تر می شوند و امکان دارد لازم باشد بلیچینگ طی چند جلسه انجام پذیرد. بلیچینگ دندان در مطب و با کمک متخصص دندانپزشکی نتایج بسیار درخشان تری به دنبال خواهد داشت چرا که ابزارها و تجهیزاتی که برای این کار استفاده می شود، نسبت به تجهیزات خانگی بسیار قدرتمندتر و کارآمدتر هستند.

عکس دندان بلیچینگ شده

فیلم بلیچینگ دندان در خانه

روش های مختلفی برای بلیچینگ دندان در منزل وجود دارد که رایج ترین آن ها عبارت اند از:

بیشتر بدانید
کاشت دندان بدون ایمپلنت

نوارها و ژل های سفید کننده دندان: این محصولات سفید کننده دندان بر پایه پراکسید که مستقیماً با یک برس یا نوار نازک روی دندان ها اعمال می شوند، معمولاً باید یک یا دو بار در روز به مدت 10 تا 14 روز استفاده شوند.

بلیچینگ دندان همراه با قالب: با این روش سفید کننده دندان، قالب محافظ دهان با ژل یا خمیر سفید کننده مبتنی بر پراکسید پر می شود و به مدت یک تا چند ساعت در روز به مدت چهار هفته روی دندان ها قرار می گیرد. در فیلم بلیچینگ دندان این روش به سادگی نشان داده شده است.

خمیر دندان سفید کننده دندان: از آنجایی که خمیردندان ها ساینده اندکی هستند، هر خمیردندانی به از بین بردن لکه ها از روی دندان ها کمک می کند. خمیردندان های سفید کننده، با این حال، حاوی مواد شیمیایی یا مواد پولیش هستند که به پاک کردن لکه ها از روی دندان ها بدون کمک عامل سفید کننده کمک می کنند. خمیردندان‌های سفیدکننده نسبتاً ارزان هستند و دندان‌ها را تقریباً یک درجه روشن می‌کنند. برخی از خمیردندان‌های سفیدکننده حاوی پراکسید هستند، اما به اندازه کافی روی دندان‌ها باقی نمی‌مانند تا مزایای سفید کنندگی داشته باشند.

فیلم و عکس دندان بلیچینگ شده

اهمیت محافظت از دندان ها

از هر روشی که برای سفید نمودن دندان استفاده می شود، نباید مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به طور منظم و مدام فراموش گردد. با این کار کمک خواهید کرد نتایج به دست آمده از بلیچینگ طول عمر بالاتری داشته باشد. بهتر است مواد غذایی رنگ دار مانند چای، قهوه، نوشابه، سس و دیگر خوراکی های مشابه که باعث تغییر رنگ دندان می شوند، به حداقل کاهش یابد. عکس دندان بلیچینگ شده تفاوت قبل و بعد را نشان می دهد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter